Filip Jicha është TRAJNER BOTROR I HANDBALLIT 2020 Mundësuar nga Kupa e Re Verore e Beogradit! Final4 i EHF Champions League në Këln në fund të vitit 2020, përfundoi me triumfin e THW Kiel, por edhe fitimi i titullit të Bundesligës në sezonin e tij të parë të trajnerit, ishin arsyeja kryesore pse trajneri i ri Çek fitoi çmimin prestigjioz.

Arritja e tij u vlerësua nga Juria e përbërë nga 10 gazetarët e hendbollit nga e gjithë bota dhe tifozët e hendbollit, të cilët ishin anëtari i fundit i Jurisë.

39-vjeçari Jicha bëri një sezon spektakolar me ekipin e tij.

Jicha u bashkua me Sander Sagosen në fron në Konkursin e vitit 2020 të organizuar nga Handball-Planet.com.

Fituesit e mëparshëm ishin Roberto Garcia Parrondo (2019) Patrice Canayer (2018) Raul Gonzales (2017), Dagur Sigurdsson – 2011 dhe 2016 (Fuchse Berlin dhe Gjermani), Alfred Gislason 2012-2013 (THW Kiel), Ljubomir Vranješ – 2014 dhe Claude Onesta (Francë) 2015.

REZULTATET
PROCESI I VOTIMIT

Skuadra e Handball-Planet dëshiron të falënderojë të gjitha mediat, ekipet, lojtarët më të mirë, trajnerët dhe adhuruesit e hendbollit në të gjithë botën që e bënë projektin tonë kaq të madh këtë vit! Sipas përvojës fantastike në tre javët e fundit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu