Këtë fundjavë, të katër biletat për në Budapest u vendosën pasi çerekfinalet në Ligën e Kampionëve DELO EHF 2020/21 morën fund, ja si ra.

U deshën katër vjet punë e vështirë dhe planifikim i kujdesshëm, por Brest Bretagne Handball më në fund vulosi anijen e tyre të parë ndonjëherë DELO EHF FINAL4.

Pala franceze konfirmoi dominimin e tyre në Metz Handball me një fitore të përgjithshme 60:50 pasi bllokimi nuk mund të thyhej në ndeshjen e dytë, e cila përfundoi në një barazim 26:26.

METZ – BREST: 26-26 (14-17)
METZ: Sako (l.), Eckesrle (l.), Gautschi, Micijevic (7), N’Gouan (3), Nocandy (4), Houette (4), Bont (1), Stanko (2), O. Kanor, Burgaard (2), L. Kanor, Sajka, Luciano (2), Broch, Perederiy (1).
KAFT:Toft (l.), Quiniou (l.), Mauny, Toublanc (1), Tissier, Gros (4), Gulldén (2), Lassource (4), Lagattu, Fofana (1), Catani, Pop-Lazic (3) ), Foppa (6), Jaukovic (5), Loseth, Jarrige.

Për herë të dytë në historinë e Ligës së Kampionëve DELO EHF, një ekip u kualifikua në DELO EHF FINAL4 pa rënë ndeshje.

Duke përsëritur performancën e tyre nga dy sezone më parë, Györ është në përfundim të biznesit të konkursit në Budapest, pasi siguroi fitoren e tyre të 12-të të sezonit, 24:21, kundër Buducnost, në ndeshjen e dytë të çerekfinaleve.

Györi Audi ETO KC vs Buducnost 24:21 (10:11)

Këmba e parë: 30:19. Përmbledhja: 54:40

Györi Audi ETO KC:

Gloze, Lejno (tri odbrane), Solberg (osam odbrana), Edwige, Ogonowski, Bratset-Dale 3, Hansen, Gorbic 3 (3), Czseko, Oftedal, Amorim-Taleska 4, Kristiansen 4 (1), Lukacz 1, Fodor 4, Nze-Minko 1, Faluvegi 4.

BUDUCNOST: Atingre (3 mbrojtje), Arenhart (8 mbrojtje), Radicevic 7 (4), Dzaferovic 1, A. Marsenic, Brnovic 1, Pavicevic 2, Pino 3, Maslova 2, Ramusovic, Mehmedovic 5 (1), Kadovic, Vukcevic.

Në vitin 2019, Vipers Kristiansand bëri debutimin e tyre në DELO EHF FINAL4, dhe tani ata kanë arritur në atë fazë për të dytën herë radhazi.

Pas një fitore 34:27 të Shtunën, pala norvegjeze kishte epërsinë dhe megjithëse ndeshja e dytë ishte shumë më e ekuilibruar, a 23:23 vizatoni pa nepërkat.

Rostov-Don vs Vipers Kristiansand 23:23 (11:12)

Rostov-Don: Kalinina 10 shpëton, GabisovaTazhenova 1, Krpez-Slezak 2, Lagerquist 2, Sen 2, Bobrovnikova 3, Managarova 3, Zaadi 10

Vipers Kristiansand: Lunde 14 pritje, Pedersen – Dahl 1, Arntzen 2, Knedlikova 3, Reistad 3, Tomac 4, Loke 5, Mork 5

Megjithëse Rostov-Don u eliminua nga Vipers Kristiansand sot më herët, Rusia do të përfaqësohet ende nga një ekip në FINAL DELO EHF4.

Pas një humbje me pesë gola në CSM javën e kaluar, CSKA kishte nevojë për një rikthim të fortë në fushën e vendasve, dhe skuadra me bazë në Moskë e menaxhoi atë, pasi ata fituan 24:19 dhe kaluan në rregullin e golave ​​jashtë. CSKA ka arritur arritjen mbresëlënëse të bërjes së DELO EHF FINAL4 në sezonin e tyre debutues në fluturimin e lartë të kontinentit.

CSKA vs CSM Bucuresti 24:19 (12:11)
Ndeshja e parë: 27:32. Përmbledhja: 51:51

CSKA: Masson 12 shpëton, Sedoykina – Gorshenina 1, Skorobogatchenko 2, Heindahl 2, Ilina 2, Vedekhina 2, Gorshkova 2, Dmitrieva 6, Ristovska 7

CSM Bucuresti: Grubisic 12 pritje, Dedu – Moisa 1, Pintea 1, Lazovic 1, Cvijic 1, Dembele Pavlovic 2, Omoregie 4, Neagu 9

DELO EHF FINAL4 2021 Shorti që do të zhvillohet të Martën 13 Prill në 17:30 (CEST).

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu