Niklas Landin bëhuni anëtar i “ekipit të artë” të botës së hendbollit. Portieri danez fitoi Ligën e Kampionëve të EHF në fanellën e Kiel natën e kaluar në Këln dhe vendosi veten në listën e lojtarëve që fituan “gjithçka” – Bundesliga, DHB Pokal, Kampionati Evropian, Kampionati Botëror, Olimpiadat dhe Ligën e Kampionëve EHF.

Para tij atë bënë Lasse Svan Hansen, Daniel Narcisse, Nikola Karabatic dhe Thierry Omeyer.





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu