Handball-Planet.com është krenar të shpall rezultatet e Konkursit tonë tradicional për LOJTARI BOTORLDROR HANDBALL 2020 mundësuar nga Kupa e Re Verore e Beogradit. Superylli Norvegjez, mbrojtës i majtë / playmaker i THW Kiel, Sandër Sagosen, mori numrin më të lartë të pikëve bazuar në votat kumulative të 10 anëtarëve të jurisë ndërkombëtare të gazetarëve të hendbollit dhe vizitorëve të faqes sonë të internetit. Viti 2020 filloi me EHF EURO 2020 për burra të paharrueshëm ku Sagosen ishte një udhëheqës i ekipit Norvegjez që fitoi medaljen e bronztë në Stokholm, por ari e priti atë në Këln, ku THW Kiel fitoi EHF Champions League 2020 në 29 Dhjetor.

Sagosen u zgjodh për ekipet All-Star të meshkujve EHF EURO 2020 dhe EHF Champions League 2019/2020 si mbrojtësi më i mirë i majtë.

Ky është titulli i tij i dytë Handball-Planet.com pas 2018.

Ai u bë lojtari i tretë në historinë e Konkursit tonë (që nga viti 2011), i cili fitoi dy tituj – pas Nikola Karabatic (2014 dhe 2015) dhe Mikkel Hansen (2016 dhe 2019).

Fitues të tjerë janë Arpad Sterbik (2017), Domagoj Duvnjak (2013), Filip Jicha (2012) dhe Laszlo Nagy (2011).

Në tre javë votimi, të 32 lojtarët e nominuar kanë marrë mbështetje të mahnitshme nga komuniteti i hendbollit. Adhuruesit e hendbollit votuan (102.314) për lojtarët e tyre të preferuar në tetë kategori.

TOP 5 N 2020 2020
REZULTATET P FRFUNDIMTARE
PROCESI I VOTIMIT

ANEMTART JURY:

Bjorn Pazen (Hendboll Woche, Gjermani)
Rici Gjamovski (g-sport.mk, Maqedoni)
Stig Nygard (TV 2, Norvegji)
Yann Hildwein (L Equipe, Francë)
Jasmin Tajić (Oslobodjenje, Bosnjë dhe Hercegovinë)
Jorge Dargel (MARCA, Spanjë)
Konstantinos Chatzidimitriou (e-HANDBALL.gr, Greqi)
Luca Zadra (Pallamanoitalia.it, Itali)
Lars Bruun-Mortensen (TV2.dk)
Života Bogdanović (Ballkan-handball.com, Serbi)

AN MTART JURY NGA T ALL GJITHA BOTA E HANDBALLIT

Qëllimi ynë që bota e hendbollit të marrë një garë publike dhe të ndershme për lojtarët më të mirë të Botës të vitit, që nga viti 2010 mori një mbështetje të madhe nga pjesët e globit të hendbollit. Juria e lojtarit botëror të dorës 2020 përbëhet nga njerëz me emrat e tyre dhe CV-të me qëllim të qartë për të marrë mendime nga vende të ndryshme, kontinentet, shkollat ​​e hendbollit dhe traditat. Anëtarët tanë të Jurisë janë specialistë të njohur të hendbollit në vendet e tyre, të cilët vijnë nga mediat më të mëdha (Marca, TV 2 JO, L Equipe), por edhe nga faqet e internetit dhe gazetat e specializuara si Handball Woche, Balkan-Handball.com, g-sport.mk , etj

LOJTARI BOTORLDROR HANDBALL 2020 – PARTNERT

KREATIKhttps://creatic.hu/

Kupa Botërore e Mjeshtrave të Handballitmhworldcup.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu