Pas vetëm pesë muajsh në Veri të Gjermanisë, Sander Sagosen mori trofeun e parë të madh në karrierën e tij – EHF Champions League! Një nga yjet më të mëdhenj në botën e hendbollit ishte i kënaqur në zonën e zbrazët të përzierjes së Lanxess Arena:

–Tshtë një finale dhe ne e dinim se sa e vështirë do të jetë dy ndeshje kundër Barcelonës, skuadër që na mundi dy herë në sezon. Ishte e vështirë por taktikisht ne kemi qenë kaq të përgatitur për të luajtur 7 në 6 dhe për të ndaluar golat e ndërprerjes. Unë kam qenë një ëndërr për këtë, tani po qëndroj me medalje të artë. Unë jam jashtëzakonisht krenar në ekipin tim. Edhe ishte një Arena e zbrazët që llogaritet si çdo fitore tjetër. Jam shumë krenar, por edhe i trishtuar që nuk mund të festojmë me tifozët dhe të gjithë qytetin. I gjithë ekipi dhe i gjithë qyteti, të gjithë jemi një familje! Stafi mjekësor bëri një punë të mahnitshme gjatë ditës pasi ne kemi qenë në nivelin e energjisë përpara Barcelonës që kishte më shumë kohë për të pushuar në finale. Ishte një klasë master e Jicha dhe stafit trainues. Barça nuk e humbi ndeshjen për një kohë vërtet të gjatë, por ne treguam karakter dhe kështu mund ta përfaqësojmë këtë klub. Të gjithë e meritonim, por Duvnjak meritonte më së shumti. Ai është kapiteni ynë, ai vendos kokën aty ku duhet të jetë këmba. Ai është një kapiten me C të madhe – tha Sagosen.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu