Sezoni i hendbollit është në fazën e fundit me ndeshjet në Gjermani. Handball-Planet.com traditionaly përgatit listën e TOP 20 “Blerjet më të mira”, vlera më e madhe për para në tregun e hendbollit në verën e vitit 2020 për sezonin 2020/2021.

Finalistët e Ligës së Kampionëve të EHF, Aalborg Handbold dominojnë në listë me katër nënshkrime midis shtatë të parave.

Claar, Sandell, Christensen dhe Gade e bënë të paharrueshëm udhëtimin evropian të ekipit danez.

Këtu janë TOP 20 “blerjet më të mira” në Hendbollin për meshkuj 2020/2021:

 1. Felix Claar (Alingsas – Aalborg Handbold)
 2. Lukas Sandell (Elverum – Aalborg Handbold)
 3. Luc Steins (Toulouse – PSG Handball)
 4. Omar Ingi Magnusson (Aalborg Handbold – SC Magdeburg)
 5. Domen Makuc (RK Celje PL – Barca Lassa)
 6. Nikolaj Læsø Christensen (Aarhus – Aalborg Handbold)
 7. Simon Gade (TT Holstebro – Aalborg Handbold)
 8. Elohim Prandi (USAM Nimes – PSG Handball)
 9. Viggo Kristjansson (HSG Wetzlar – TBV Stuttgart)
 10. Blaz Janc (PGE Vive Kielce – Barca Lassa)
 11. Dragan Gajic (Telekom Veszprém – Limoges)
 12. Stas Skube (RK Vardar – Meshkov Brest)
 13. Sandër Sagosen (Hendboll i PSG – THW Kiel)
 14. Dominik Mathe (Balatonfuredi KSE – Elverum)
 15. Nikola Portner (Montpellier – Chambery Savoie)
 16. Thomas Bauer (Porto Sofarma – AEK Athinë)
 17. Magnus Gullerud (GWD Minden – SC Magdeburg)
 18. Timo Kastening (TSV Hannover Burgdorf – MT Melsungen)
 19. Nikola Mitrevski (RK Eurofarm Pelister – Porto Sofarma)
 20. Milos Orbovic (Bidasoa – Motor Zaporozhye)

TOP 10 “Blerjet më të mira” në hendboll për femra – Nora Mork është kthyer!

TOP 25 “BLERJA MEST E MIR” ”2018/2019: Nga“ anonim serb ”te Dejan Milosavljev!

TOP 25 “BLERJA MEST E MIR” ”2018/2019: Nga“ anonim serb ”te Dejan Milosavljev!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu