Federata Evropiane e Hendbollit ka vlerësuar dhe dhënë verdiktin e saj në ndeshjet e këtij sezoni që nuk mund të luhen në Ligën e Kampionëve të EHF dhe Ligën Evropiane për Meshkuj EHF.

Vendimi pason vlerësimin e mëparshëm të ndeshjeve të pa luajtur në Ligën e Kampionëve DELO EHF dhe Gratë e Ligës Evropiane EHF e cila u bë më 10 shkurt.

Procesi i vlerësimit në përgjithësi vijon një vendim i Komitetit Ekzekutiv të EHF më parë në dhjetor e cila i kishte dhënë departamentit të garave të federatës mandatin që ndeshjet, të cilat nuk mund të luhen dhe të planifikohen përsëri, do të vlerësohen dhe futen në llogaritjen e konkursit përkatës.

Burrat e Ligës së Kampionëve EHF

Ndeshje Pikët Qëllimet
Grupi A
Hendboll Paris Saint-Germain vs HC Vardar 1961 1: 1 5: 5
Elverum Handball vs MOL-Pick Szeged 0: 2 0:10
HC Vardar 1961 vs Paris Saint-Germain Hendboll 0: 2 0:10
SG Flensburg-Handewitt vs HC Vardar 1961 0: 2 0:10
FC Porto – SG Flensburg-Handewitt 2: 0 10: 0
Grupi B
Motor HC vs THW Kiel 2: 0 10: 0

Ndeshja e raundit të 13-të, HC Meshkov Brest – FC Porto, nuk është pjesë e vlerësimit dhe do të trajtohet veçmas.

Ligat Evropiane të Burrave EHF

Ndeshje Pikët Qëllimet
Grupi A
HC Metalurg vs Fenix ​​Toulouse Hendboll 2: 0 10: 0
Chekhovskie medvedi vs Fenix ​​Toulouse Hendboll 2: 0 10: 0
Grupi B
Sporting CP vs Füchse Berlin 2: 0 10: 0
TATRAN Presov vs Füchse Berlin 2: 0 10: 0
Grupi C
Montpellier HB vs HC CSKA 0: 2 0:10
SC Magdeburg vs Montpellier HB 2: 0 10: 0
HC CSKA vs Montpellier HB 2: 0 10: 0
Grupi D
RK Trimo Trebnje vs Kadetten Schaffhausen 0: 2 0:10
HC Eurofarm Pelister vs Rhein-Neckar Löwen 2: 0 10: 0


Play-off me 16 ekipe

EHF tashmë kishte njoftuar më 10 shkurt se – për të shmangur situata të paqarta që rezultojnë nga vlerësimi – orari i lojës për Burrat e Ligës së Kampionëve EHF do të përshtatet.

Jo vetëm klubet e renditura nga 1 në 6 do të promovohen në raundet e nokautit, por edhe klubet e renditura në 7 dhe 8, duke mundësuar organizimin e një play-off-i të plotë me 16 ndeshje.

Ndeshjet shtesë shohin ekipin përkatës të renditur në tetë, që përballet me ekipet përkatëse të renditura në grupin tjetër. Gjithashtu, ekipet e renditura respektivisht e 7-ta dhe e 2-ta do të luajnë kundër njëra-tjetrës në të dy grupet. Ndeshjet 6 vs 3 dhe 5 vs 4 zhvillohen siç është planifikuar.

Sistemi i lojës në Ligën Evropiane të EHF Men mbetet i pandryshuar

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu