THW Kiel fitoi Ligën e Kampionëve EHF për herë të katërt në histori!

“Zebras” luajtën në një nivel mahnitës kundër Barcelonës 33:28 (19:16) në finalen e madhe të VELUX EHF CL Final4 luajtur në Lanxess Arena bosh!

Që nga fillimi “Zebras” kanë qenë përpara rivalëve falë sulmit të mirë të mundësuar nga Sander Sagosen dhe Niklas Landin, por edhe mbrojtjes me Niklas Landin në formë më të mirë sesa në gjysmëfinale.

Kiel – Barcelona 33-28(19-16)

Kiel:Niclas Ekberg 8, Sander Sagosen 7, Steffen Weinhold 5, Rune Dahmke 5, Hendrik Pekeler 4, Patrick Wiencek 2, Harald Reinkind 1, Miha Zarabec 1.

Barcelona:Aleix Gomez 10, Dika Mem 4, Aitor Arino 4, Ludovic Fabregas 3, Luka Cindric 3, Aron Palmarsson 1, Timothey N´guessan 1, Raul Entrerrios 1, Thiagus Goncalvez 1.

Më shumë për të ardhur

 

 

Postimi “Zebrat” janë në TOP të Evropës! u shfaq për herë të parë në Hendboll Planet.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu