Frank Lampard Chelsea TEAMtalk

Lampard ndryshon shpejt transferimin e Chelsea për të adresuar çështje të kushtueshme

Frank Lampard e ka kthyer vëmendjen e tij nga sulmi në mbrojtje në afatin kalimtar, me bosin e Chelsea tani i etur për të forcuar vijën e tij të prapme. Kjo është sipas një raporti në Evening Standard...

Kampioni F1 2009 Button për t’u kthyer në Williams si këshilltar i vjetër |...

Jenson Button do të kthehet te Williams në 2021 si këshilltar i vjetër pasi kampioni i botës në Formula 1 2009 nënshkroi një marrëveshje shumë-vjeçare me ekipin.Button bëri debutimin e tij në F1 me Williams në 2000, dhe...
Gaspart

FC Barcelona – La Liga: Gaspart: Unë e respektoj vendimin e Barcelonës me Setien...

FC Barcelona - La Liga Para të paguara Aragones pas largimit të vitit 1988Pjesa e gazit Francesc AdelantadoFormer Barcelona president Joan Gaspart ka kritikuar mënyrën sesi është trajtuar klubi Quique Setiennisja.Trajneri spanjoll u shkarkua nga roli i tij në...
90min

Jack Wilshere tallet me mesfushën yjore të Barcelonës në mënyrë të bujshme

Jack Wilshere do të ishte i pari që do të pranonte se karriera e tij në Arsenal nuk ishte aq e duhur sa duhej.I mbështetur si gjëja tjetër e madhe për të dy klubet dhe vendin, ai luftoi...

Rishtari i spikatur i befasishëm i Celtics, Payton Pritchard lë lojën me ndrydhje të...

KujdestarZgjedhjet e kampionatit të konferencës NFL: Brady v Rodgers, dhe një goditje e ShefaveDy veteranë të dekoruar përballen me Lambeau Field, ndërsa më të mirët e brezit të ardhshëm luajnë në Kansas City. Kush e bën Super...
Maradona scandal: Personal doctor forged signature on medical documents

Skandali Maradona: Mjeku personal ka falsifikuar firmën në dokumentet mjekësore

Maradona Në mënyrë që të fitohet qasja në të dhënat mjekësoreAn hetim ka zbuluar se Diego Maradonamjeku, Leopoldo Luque, falsifikoi nënshkrimin e ish-futbollistit në dokumentet kryesore mjekësore.Lajmi vjen ndërsa gjithnjë e më shumë detaje dalin nga vdekja e...

‘Gjithmonë të njëjtat gabime’ – Reus thotë se mbrojtja e Dortmund ‘qelbet’ ndërsa BVB...

Dy gola nga Erling Haaland nuk llogariten për asgjë pasi skuadra e Edin Terzic u mund 4-2 nga Borussia Monchengladbach të Premten në mbrëmje Marco Reus preu një figurë të irrituar të Premten në mbrëmje...
Fernandes, Rashford, Martial Man Utd TEAMtalk

Solskjaer tha të favorizonte shtytjen e titullit dhe të pushonte njeri kryesor për ndeshjen...

Paul Merson beson se Ole Gunnar Solskjaer duhet të pushojë yllin Bruno Fernandes për lidhjen e kësaj fundjave në Kupën e FA me Liverpool në Old Trafford. Vetëm një javë nga përplasja e tyre e parë në gati një...

Autosport Podcast: Sainz do të marrë testin Ferrari F1, Perez në Red Bull |...

Carlos Sainz Jr është vendosur të marrë shijen e tij të parë të makinerisë Ferrari Formula 1 në një provë private përpara testimit zyrtar para sezonit 2021.Por me përgatitjet për sezonin e ri të reduktuar ndjeshëm për 2021...
Zidane against Alcoyano.

Real Madrid – La Liga: Real Madrid nuk mund të ecë me konkurrentët e...

Real Madrid - La Liga Duke luftuar për gola dhe fitoreZidane kundër Alcoyano. Jos Antonio SanzWnjë muaj për të shkuar deri në rinisjen e Ligës së Kampionëve me fazat e nokautit, Real Madrid janë në gjendje të keqe.Pas daljes...