Osinachi Ohale: Madrid CFF nënshkruan mbrojtësin e Nigerisë nga AS Roma

Ylli i Super Falcons ka përfunduar kthimin e saj në anën spanjolle Primera Iberdrola për pjesën e mbetur të sezonit Skuadra spanjolle Primera Iberdrola e Madrid CFF ka përfunduar nënshkrimin e Osinachi Ohale për pjesën...
Ole Gunnar Solskjaer Man Utd TEAMtalk

Solskjaer i palëkundur ndaj ëndrrës së synuar të Man Utd identifikuar ‘disa kohë’ më...

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer thuhet se dëshiron të nënshkruajë mbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly, të cilin e ka pasur në radarin e tij për 'ca kohë'. Koulibaly ka tërhequr vëmendjen nga e gjithë Evropa në sezonet...

Shëtitje: Sezoni 2020 F1 pjesërisht një vit i “mundësisë së humbur” | Lajmet...

Lance Stroll pranon se sezoni i tij i Formula 1 në vitin 2020 "ishte një vit i mundësive të humbura" duke pasur parasysh konkurrencën e paketës së tij Racing Point.Kanadezi mori pozicionin e tij të parë në pole...
The Barcelona losers from Cornella

FC Barcelona – La Liga: Humbësit e Barcelonës nga Cornella

FC Barcelona - La Liga Luftuar kundër kundërshtimit të ulëtBarcelona të munduar në eliminimin e tyre të Kornella në 32 të fundit të Copa del Rey të enjten në mbrëmje.Skuadra e Ronald Koeman nuk ishte mbresëlënëse kundër kundërshtarëve...

Transmetim i drejtpërdrejtë, mënyra e shikimit, kanali televiziv, koha e fillimit

KujdestarZgjedhjet e kampionatit të konferencës NFL: Brady v Rodgers, dhe një goditje e ShefaveDy veteranë të dekoruar përballen me Lambeau Field, ndërsa më të mirët e brezit të ardhshëm luajnë në Kansas City. Kush e bën Super...
Mario Balotelli and Kevin-Prince Boateng against Salernitana.

Balotelli: Italia është në rënie, a nuk munden ata që janë përgjegjës të qeverisin...

Seria A Qasja e kritikuar ndaj COVID-19Mario Balotelli dhe Kevin-Prince Boateng kundër Salernitana. EFEMario Balotelli ka kritikuar trajtimin e Italisë të pandemisë së koronavirusit pasi vendi është në mes të masave më të rrepta për të frenuar përhapjen e...
90min

Vlerësimet e lojtarëve, kur ato lëshohen dhe detajet e 12-të

Oneshtë një nga momentet më emocionuese në kalendarin e FIFA 21 Ultimate Team, pas publikimit të ekipi i vitit.Tifozët nga e gjithë bota kanë kaluar javë duke votuar për 11 lojtarët e tyre më të mirë nga viti...

Turneu i shahut Tata Steel: Firouzja, Greva e Van Pyjeve

GM-të Alireza Firouzja dhe Jorden van Foreest fituan ndeshjet e tyre në raundin e gjashtë në Wijk aan Zee për të lëvizur lart Turniri i shahut Tata Steelrenditja me 3.5 / 6. Pas...

Swansea City konfirmon nënshkrimin e huazimit të Morris nga USMNT përpara nga Seattle Sounders

26-vjeçari do të bashkohet me Swans në një bazë të përkohshme, me klubin e Championship që ka një mundësi për të blerë Swansea City kanë njoftuar nënshkrimin e Sounders Sounders sulmuesi Jordan Morris në huazim...

Nga arkivi: Magjia e fundit e Button me Williams | Lajmet F1

Jenson Button po kthehet në Williams në 2021 si këshilltar i lartë, 21 vjet pasi bëri debutimin e tij në F1 me veshjen Grove në 2000. Ekipi është në një pozicion shumë të ndryshëm tani, por po ashtu...