Pas një tjetër 2-2 në ndeshjen e tyre të dytë, GM Anish Giri mundi GM Ian Nepomniachtchi në playoff për të fituar Magnus Carlsen Ftesë të Dielën. Giri fitoi 60,000 dollarë për vendin e parë. GM Magnus Carlsen erdhi i treti pasi siguroi dy pikë loje vs. Wesley Pra.

Rezultatet e Magnus Carlsen Ftesë 2021

Një raport i plotë do të postohet së shpejti.

Të gjitha Lojërat Dita 9

Magnus Carlsen Ftesa e Turneut të Shahut të Kampionëve u zhvillua nga 13-21 Mars në chess24. Faza paraprake ishte një vrapim i shpejtë me 16 lojtarë (15 | 10). Tetë lojtarët më të mirë përparuan në një nokaut gjashtë-ditor që përbëhej nga dy ditë ndeshje të shpejta me katër ndeshje, të cilat kaluan në pushim (5 | 3) dhe armageddon (Bardha ka pesë minuta, Black e katër pa asnjë shtesë) në barazimet nëse një nokaut ndeshja u barazua pas ditës së dytë. Fondi i çmimit ishte 220,000 dollarë.


Raportet e mëparshme:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu