Me muajin e parë të vitit të ri, Chess.com po sjell një ngjarje që dëshmoi si tifozët dhe transmetuesit e preferuar: Mbretërit e Arenës! Sezoni i gjashtë i serisë së turneve të shahut Arena Kings do të fillojë në 11 Janar 2021 dhe do të shfaqë një fond total çmimesh prej 20,000 $.

Seria e katër muajve të turneut do të lejojë të dy super-masterë dhe lojtarë të rastit për të fituar shpërblime të holla. Ashtu si në sezonet e hershme, e hëna dhe e premtja do të mbeten ditët e rregullta të Arena Kings.

Edhe një herë do të ketë katër ditë të caktuara ku do të luhet Fischer Random (Chess960) dhe gjithashtu katër Royal Arena Kings me çmime të ngritura.

Të gjithë anëtarët e Chess.com kanë të drejtë për çmime. Ndërsa lojtarët duhet të transmetojnë lojërat e tyre në mënyrë që të fitojnë para, transmetuesit nuk kanë pse të jenë anëtarë të Programit të Chess.com Streamer për t’u kualifikuar për të fituar.

arena-mbretërit-sezoni-6-format
Formati i Sezonit 6 të Arena Kings

Turnetë fillojnë të hënën në orën 5 pasdite në Paqësor (2 e mëngjesit CET të martën herët) dhe të premten në orën 12 pasdite në Paqësor. (21:00 CET) Ekziston një transmetim i drejtpërdrejtë në Twitch.tv/chess.

Regular Arena Kings do të ketë një fond çmimi prej 700 $ secili ndërsa Royal Arena Kings do të ketë një fond të shtuar prej $ 1,500. Të gjithë lojtarët duhet të transmetojnë lojërat e tyre dhe të identifikojnë veten e tyre për të fituar çmime në të holla.

Seriali zgjat deri në 2 Prill 2021. Më poshtë është orari për Janarin. Më shumë informacion mbi sezonin 6 mund të gjeni këtu.

orari i arenës-mbretërve-sezoni-6-janar
Programi i Sezonit 6 të Arena Kings për JanarinSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu