Nëse ju ka pëlqyer të luani shah kundër personaliteteve tona virtuale si pjesëmarrësit në PogChamps ose Beth Harmon, kemi një lajm të mirë! Chess.com është i lumtur të njoftojë lirimin e gjashtë botëve të rinj që imitojnë transmetuesit e shahut, personalitetet dhe lojtarët kryesorë të preferuar nga tifozët.

Tani mund të luani kundër versioneve virtuale të Agadmator, WGM Nemo Qiyu Zhou, WFM Anna Cramling, NM James Canty III, FunMasterMike dhe GM Wesley So. Ju do t’i gjeni pas botëve “master” në Luaj kompjuterin faqe.

Luaj kundër kompjuterit Chess.com.
Luaj kundër personaliteteve të shahut.

Këtu është një vështrim i shpejtë i secilit prej personaliteteve të reja të kompjuterit:


Agadmator

Fuqia duke luajtur: 2000

Agadmator (Antonio Radic) është një kandidat kroat master dhe krijues i përmbajtjes. A mund ta ndaloni YouTuber-in më të madh të shahut në botë?

Agadmator Bot.

WFM Anna Cramling

Fuqia duke luajtur: 2100

Anna Cramling është një grua suedeze mjeshtër FIDE, shahull, komentues dhe njeri i famshëm. A mund ta mposhtni këtë lojtar të talentuar?

Anna Cramling Bot

WGM Nemo Qiyu Zhou

Fuqia duke luajtur: 2300

GP Nemo Qiyu Zhou është një transmetues kanadez, komentator dhe anëtar i ekipit CLG. A mund ta mposhtni ish-kampionin botëror për të rinj?

Nemo Qiyu Zhou Bot

NM James Canty III

Fuqia duke luajtur: 2300

NM James Canty III një transmetues, krijues i përmbajtjes, trajner dhe “Master Jedi”. Mos e lësho rojën tënd, përndryshe mund të bësh viktimë e rruazës së tij!

James Canty Bot

FunMasterMike

Fuqia duke luajtur: 2300

Mike Klein, i referuar më shpesh si FunMasterMike, është fytyra e ChessKid.com. Si do të veproni kundër mjeshtrit amerikan FIDE?

FunMasterMike Bot

Wesley Pra

Fuqia duke luajtur: 2750

Wesley Pra është një super-madhështor filipino-amerikan dhe një nga lojtarët më të mirë në botë. A mund ta mposhtni këtë shahist elitë?

Wesley So Bot

Drejtohuni për në Chess.com/Play/Computer tani për të luajtur kundër botëve të rinj transmetues! Ndërsa jeni atje, provoni robot e personaliteteve si IM Danny Rensch, dhe lojtarë të tjerë të lartë si GM Hikaru Nakamura dhe me shume!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu