Nëse ju ka pëlqyer të luani bota virtuale të Beth Harmon nga shfaqja Netflix “Gambit i Mbretëreshës” ose personalitetet tona të shumta kompjuterike, tani mund të provoni aftësitë tuaja kundër shtatë transmetuesve të rinj të shahut, personaliteteve të shahut dhe lojtarëve më të mirë.

Përputhni mendjet tuaja me transmetues virtualë si xQc, Andrea Botez nga BotezLive, Chessbrahs, GM Eric Hansen dhe GM Aman Hambleton, aktori i humorit Samay Raina, Kampionja e 12-të e Botës për Gratë GM Alexandra Kosteniuk dhe GM Daniel “Danya” Naroditsky! Mund t’i gjeni pas botëve “master” në faqen e kompjuterit të lojërave.

Mundësohen bot të reja transmetues!
Bot-transmetuesit janë drejtpërdrejt.

Këtu është një vështrim i shpejtë i secilit prej personaliteteve të reja të kompjuterit:


xQc

Fuqia duke luajtur: 1000

xQc është një super yll kanadez dhe ish-lojtar profesionist i Overwatch. Ai la shenjën e tij në botën e shahut në PogChamps – a keni atë që duhet për të mposhtur kryekomandantin e lojrave?

bot transmetues xQc.

Samay

Fuqia duke luajtur: 1500

Samay Raina është një komedian indiane stand-up dhe njeri i famshëm që transmeton shah. A mund ta rrëzoni?

Transmetues bot bot.

Andrea

Fuqia duke luajtur: 1800

Andrea Botez është një transmetues shahu i famshëm nga BotezLive dhe personi më i zhurmshëm në Twitch!

Andrea Botez botues transmetues bot.

Nje burre

Fuqia duke luajtur: 2550

Aman Hambleton është një mjeshtër kanadez dhe një nga Chessbrahs. Si do të veproni kundër këtij transmetuesi superstar?

Aman Hambleton botues bot.

Kosteniuk

Fuqia duke luajtur: 2550

Alexandra Kosteniuk është një madhështore ruse dhe kampionia e 12-të e grave në botë. A keni atë që duhet për të mposhtur këtë legjendë shahu?

Transmetues bot bot Kosteniuk.

Eric

Fuqia duke luajtur: 2600

Eric Hansen është ndër më të mirët në Kanada. Ai është gjithashtu një komentator, super yll streaming dhe Chessbrah origjinale! A keni atë që duhet për të mposhtur këtë të famshëm të shahut?

Eric Hansen botues bot.

Danya

Fuqia duke luajtur: 2650.

Daniel “Danya” Naroditsky është një mrekulli amerikane. Ai është jo vetëm një master, por edhe një shkrimtar shahu, transmetues dhe komentator i klasit botëror. A mund ta mposhtni këtë ish-Kampion Bote Rinor tepër i talentuar?

Daniel

Drejtohuni drejt Chess.com/Play/Computer tani për të luajtur kundër botëve të rinj transmetues! Ndërsa jeni atje, provoni robot e personaliteteve si IM Danny Rensch, dhe lojtarë të tjerë të lartë si GM Hikaru Nakamura dhe me shume!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu