GM Magnus Carlsen pësoi një eliminim të hershëm në mënyrë tronditëse në Masters Airthings. Kampioni i botës u nokautua nga GM Daniil Dubov, i cili fitoi të dy lojërat e tij të bardha.

GM-të Hikaru Nakamura, Ian Nepomniachtchi, dhe Wesley Pra janë gjithashtu jashtë turneut pas humbjes ndaj GM Levon Aronian, Teimour Radjabov, dhe Maxime Vachier-Lagrave përkatësisht.

Kllapa e shahut Masters e Airthings

Një raport i plotë do të publikohet së shpejti.

Të gjitha Lojërat Dita 5

Masters i Airthings Champions Chess Tour zhvillohet nga 26 Dhjetor-3 Janar. Faza paraprake është një vrapim i shpejtë me 12 lojtarë (15 | 10). Tetë lojtarët më të mirë kalojnë në një nokaut gjashtë-ditor që përbëhet nga dy ditë ndeshje të shpejta me katër ndeshje, të cilat kalojnë në blitz (5 | 3) dhe armageddon (Bardha ka pesë minuta, e Zezë katër pa asnjë shtesë) thyerje të barazisë vetëm nëse ndeshja me nokaut është barazuar pas ditës së dytë. Fondi i çmimit është 200,000 dollarë me 60,000 dollarë për vendin e parë.


Raportet e mëparshme:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu