Dallas, Texas (21 dhjetor) – Njihuni me dyshen dinamike duke marrë stuhi botën e shahut në internet: 24-
vjeçarja Alexandra Botez dhe motra e saj 18-vjeçare, Andrea. Çifti, i njohur në internet si
Motrat Botez, të nënshkruara si krijuese dhe transmetuese të përmbajtjes që përfaqësojnë zyrtarisht me bazë në Teksas
organizata esports Envy Gaming. Zilia, me motrat Botez të nënshkruara si talentin e saj përurues,
po lançon një rrjet krijues dhe program ambasadorësh që do të zgjerohet për të shfaqur larmi
personalitete kulturore dhe lojrave në 2021.

Alexandra Botez është një nga gratë e vetme në botë për të arritur titullin Grua
Master FIDE në shah dhe ishte presidentja e parë femër e Klubit të Shahut të Universitetit Stanford.
Ajo dhe Andrea, të cilët së fundmi u zhvendosën në Austin, Tex., Rregullisht jetojnë në shah
ndeshje dhe lojë tjetër për mijëra shikues në internet në Twitch. Motrat operojnë gjithashtu
kanali BotezLive në YouTube, ku ata ndajnë këshilla shahu, sfida të lojës dhe mënyrën e jetesës
përmbajtje për gati 200,000 pajtimtarë.


Vetë shahu po shijon një rilindje në vitin 2020, i nxitur nga popullariteti i serisë Netflix The
Gambit i Mbretëreshës dhe personalitete si motrat Botez që sjellin një karizmatik dhe të freskët
qasja ndaj lojës konkurruese. Platforma kryesore e shahut në internet Chess.com shtoi 2.8 milion të reja
përdoruesit në nëntor 2020, një nivel i lartë mujor i të gjitha kohërave dhe shitjet për njësi të grupeve të shahut u rritën më shumë se
87% në SH.B.A. javët e fundit sipas firmës kërkimore të tregut NPD Group.

“Motrat Botez janë krijuesit më argëtuese në shah tani, dhe ata kanë luajtur një
rol kryesor në popullarizimin e lojës në Twitch, ”tha Andrew Peterman, shefi i përmbajtjes në
Lojëra me zili. “Nënshkrimi i Alexandra dhe Andrea për të lançuar rrjetin tonë të ri të krijuesve Envy është gati
shumë më tepër sesa shahu, megjithatë. Bëhet fjalë për t’u dhënë njerëzve hyrje në personalitete që
përfaqësojnë të ardhmen e argëtimit. ”

Andrea Botez & Alexandra Botez
Kredia: Zilia e Skuadrës

Envy Gaming, një nga organizatat më të mira të lojrave në botë dhe kompania mëmë e ekipeve të njohura të sporteve Dallas Empire, Dallas Fuel dhe Team Envy, planifikon të zhvillojë seri origjinale të përmbajtjes në partneritet me motrat dhe të integrojë Andrea dhe Alexandra në video përmbajtje, konkurse livestream dhe më shumë. Motrat do të presin gjithashtu programe të rregullta për EnvyUS, programi i anëtarësimit i filluar së fundmi duke siguruar qasje ekskluzive për adhuruesit e Envy.

“Ne duam t’u tregojmë njerëzve që nuk luajnë shah se është një lojë emocionuese me një skenë të gjallë,
dhe na pëlqente që Zilia na afrohej rreth ndërtimit të urave midis një konkurrence
ambient si shahu dhe bota e esports, muzikës, kulturës pop, ju e quani atë. Ajo e ardhme është
çfarë na pëlqen të jemi pjesë e Zilisë ”, tha Alexandra Botez.

Alexandra Botez është e njohur për Botez Gambit të patentuar, e cila po humbet mbretëreshën e saj. Kredia: Zilia e Skuadrës

Transmetimet e BotezLive kanë tërhequr deri në 36,000 shikues njëkohësisht në Twitch, me më shumë
se 560,000 orë kumulative të shikimit të përmbajtjes së transmetuar BotezLive të shikuar vetëm në
30 ditët e fundit Në të njëjtën periudhë kohore, Twitch vlerëson se më shumë se 15,000 njerëz po shikojnë
Rryma shahu në çdo kohë të dhënë.

“Lojtarët më të mirë të shahut janë pjesë e konkurrentëve të aftë dhe pjesa tjetër e artistëve master, d.m.th.
pikërisht ajo që ne përpiqemi të sjellim për markën dhe shikuesit tonë, ”tha Andrea Botez.
Evolution Talent Agency dhe Brillstein Entertainment Partners u konsultuan për partneritetin
midis Envy Gaming dhe motrave Botez.

Andrea dhe Alexandra Botez do të festojnë partneritetin e tyre me Envy Gaming gjatë një a
marrja e kanaleve të mediave sociale të Envy të Mërkurën, 23 Dhjetor. Ndiqni @ Zilia
Twitter dhe @TeamEnvy në Instagram për më shumë informacion.

Ndiqni motrat Botez në BotezLive në Twitch ose YouTube. Mund ta gjeni Alexandra në Chess.com @alexandrabotez dhe Andrea mund të gjendet @ Mobamba604

Rreth Lojërave me Zili
Envy Gaming, Inc. është pronari dhe operatori i ekskluzivitetit të njohur esports Team Envy, Dallas
Ekipi i Perandorisë në Call of Duty League dhe ekipi i Dallas Fuel në Overwatch League.
I themeluar si një ekip profesionist i Call of Duty në 2007, pronari Mike Rufail ka rritur Dallas-
organizatë e bazuar në një nga grupet më të mëdha dhe më fituese të esports në botë.
Sot, Envy Gaming konkurron, transmeton dhe prodhon përmbajtje në shumë tituj, përfshirë këtu
Call of Duty, CS: GO, Overwatch, Rocket League, Super Smash Bros dhe Valorant.

Për më shumë informacion, vizitoni Zili.gg.



Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu