GP Nemo Qiyu Zhou fitoi ngjarjen All-Stars të Kampionati i Shahut Bullet 2021 prezantuar nga SIG. Grandmasti grua kineze-kanadeze mundi NM amerikan Sean Senft në finale.

Transmetimi i drejtpërdrejtë i ngjarjes All-Star.

Ngjarja All-Star ishte pjesa e fundit e Kampionatit të Shahut Bullet 2021 prezantuar nga SIG. Tetë lojtarë të famshëm garuan në një format nokaut me ndeshje 15-minutëshe me 1 | 0 lojëra, ndërsa transmetuan vetë, për një fond çmimi $ 7,000.

Anna Cramling-Nemo Qiyu Zhou

Ngjarja u zhvillua me përplasjen midis dy transmetuesve të rinj Nemo (Twitch.tv/akaNemsko) dhe WFM Anna Cramling Bellon (Twitch.tv/annacramling), i cili ishte përgatitur ndryshe. Ndërsa Cramling luajti pak plumb në ditët para ngjarjes, Nemo tha se i duhej një pushim pasi kishte luajtur 250 lojëra plumbash më 31 Mars!

Pavarësisht javës së saj pa shah (e cila ishte e mbushur me përpjekje për violinë dhe flaut në vend) Nemo ishte shumë i fortë në këtë ndeshje dhe përfundoi duke fituar 6-2. Një nga ata ishte një shok i ndihmës sepse Black mund të kishte shpëtuar me një lojë të përhershme të mbretit përsëri në g7:

Maurice Ashley-Tania Sachdev

Kjo ndeshje filloi para se të bëhej lëvizja e parë, me të dy GM Maurice Ashley (vetë transmeton në Twitch.tv/gmashley) dhe une jam Tania Sachdev sigurimi i një bisede të mirë plehrash. Kur Sachdev vuri në dukje se ishte ora 1 e mëngjesit në Indi, Ashley sugjeroi që ajo kishte filluar të justifikonte. “Thjesht po them se do ta bëj këtë gjysmë në gjumë!” iu kundërpërgjigj Sachdev.

Në atë që ishte një ndeshje shumë e afërt, Ashley përfundoi duke fituar 4.5-3.5.

WFM Alexandra Botez – Bartosz Rudecki

Beteja e tretë gjithashtu u zhvillua herët, në formën e një konkursi mode nëse doni, me WFM Alexandra Botez (Twitch.tv/botezlive) me një fustan të kuq dhe Bartosz Rudecki (Twitch.tv/xntentacion) një kostum sportiv dhe një hark të kuq. “Na pëlqen të vishemi për sukses; asgjë e keqe me disa shahistë të veshur mirë!” vuri në dukje Botez.

Edhe pse ajo madje vendosi një flamur polak si sfondin e saj në rrjedhën e saj (gati për të marrë tifozët polakë pas fitores së saj, siç tha ajo!) Botez përfundoi duke humbur 3.5-5.5.

Alessia Santeramo – Sean Senft

WFM Alessia Santeramo u bë gati për betejë pasi ajo kishte veshur një përkrenare mesjetare, një atribut që i kishte dhënë asaj rezultate të mira në të kaluarën. Kundërshtari i saj Senft ishte optimist para ndeshjes, duke thënë: “Ndihem sikur plumbi është në vendin e mirë sot”.

Kjo doli të ishte një ndjenjë e mirë pasi ai mundi ngushtë Santeramo, i cili u kthye nga një deficit 0-3 dhe ishte afër arritjes së një playoff.

Nemo Qiyu Zhou – Bartosz Rudecki

Megjithëse Botez u eleminua, Nemo nuk hezitoi të merrte nderimet e modës pasi ajo shpejt ndryshoi dhe u shfaq me një fustan të kuq gjithashtu kundër Bartosz “Bowtie” Rudecki.

“A nuk e morët memorandumin që ky do të jetë një kampionat plumbash me temën e shkuarjes në mbrëmje?” Nemo pëshpëriti, para se të mundte Rudecki 7-3.

Maurice Ashley – Sean Senft

Para kësaj ndeshjeje, Senft doli me një këshillë mjaft të denjë për veten e tij për plumb: “Unë do të gaboj në të dyja rastet, edhe mund ta bëj më shpejt!” Kundërshtarit të tij të masterit qartë i mungonte përvoja e plumbit pasi ai përfundoi duke gabuar më shumë dhe duke e bërë atë më ngadalë.

Nemo Zhou-Sean Senft

Fitorja e Nemo me rezultat 6-3 në finale ishte bindëse dhe gjithashtu e paharrueshme për sakrificën e mbretëreshës së saj në ndeshjen e pestë ishte thjesht fantastike dhe në fakt u mungua nga të dy komentuesit:

Tifozët e Nemo ishin padyshim të entuziazmuar, edhe pse ndoshta më pak për atë që do të vinte në kanal. “Kam premtuar bisedën time se do të bëj një koncert tetë-pjesësh për ta nëse fitoj,” tha ajo. “Tani ata do të më urrejnë të gjithë sepse unë do të luaj violinë dhe flaut për ta dhe ata nuk duan ta dëgjojnë atë!”

Duke shpjeguar suksesin e saj, Nemo tha se ajo kishte bërë shumë puzzles kohët e fundit të cilat patjetër ndihmuan, siç mund ta shohim nga shembulli i dhënë. Gjithashtu, ajo tha se po përdorte strategjinë e saj “vetëm për të fituar” që, mirëpo, është gjithmonë një ide e mirë.

Rezultatet e 2021 Bullet All Stars
Kampionati i Shahut në Bullet 2021 u prezantua nga Grupi Ndërkombëtar i Susquehanna, LLP (SIG). SIG është një firmë globale tregtare sasiore e themeluar me një mendim rritjeje dhe një qasje analitike ndaj vendimmarrjes. Si një nga firmat më të mëdha tregtare në botë, SIG përfiton në tregjet financiare duke siguruar likuiditet dhe duke siguruar çmime konkurruese për blerësit dhe shitësit. SIG bashkon mendjet më të ndritura, teknologjinë më të mirë dhe një bibliotekë të gjerë të të dhënave të industrisë për të hartuar dhe zbatuar strategji tregtare cilësore që i bëjnë ato lider në tregjet financiare. Përtej tregtisë, SIG është aktive në kapital privat global, kapital të strukturuar dhe ndërmjetësim institucional.


Shiko gjithashtu:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu