Dita e tretë e PogChamps 3 ishte plot ndeshje emocionuese dhe vendimtare me të gjithë fituesit që shkuan 2-0. MoistCr1tikal vendosi tonin për këtë ditë me dy fitore të shpejta ndaj CodeMiko. Ludwig depërtoi në lojën e fortë të MrBeast për të fituar bastin e tyre prej $ 10,000, dhe Sardoche shkatërroi Mythin me sulmin e Grob.

Gjatë PogChamps 3, Chess.com do të përputhet me deri në $ 100,000 në donacione për organizatat jo-fitimprurëse të preferuara të pjesëmarrësve. Ju lutem lexoni Ky artikull për të parë se si PogChamps po mbështet bamirësitë dhe si mund ta ndihmoni veten!

Kritikët lagështorë Miko

Moistcr1tikal 2-0’d Codemiko në ndeshjen e parë të ditës. Në lojë, një CodeMiko luajti me besim me një hapje të fortë italiane, por pak më vonë gjithçka u prish kur ajo dha peshkopin e saj me një gabim të mundshëm para lëvizjes. Vetëm disa lëvizje më vonë dhe Moist siguroi fitoren me një mbretëreshë dhe shah kalorës. Megjithëse i zhgënjyer, Miko e ngushëlloi veten se ishin “më shumë se gjashtë lëvizje”.

Miko qëndroi pozitive në mes të ndeshjeve, por pavarësisht qëndrimit të saj pozitiv, ndeshja e tyre e dytë shkoi shumë e njëjtë. Cr1tikal përdori një linjë agresive të hapjes së Vjenës dhe shpejt bllokoi peshkopin e Mikos. Miko bëri një rezistencë të fortë për disa kohë, por në fund sulmi i mbretit pranë Moist ishte shumë i fortë dhe shahu u ndoq shpejt.

Të dy lojtarët ishin jashtëzakonisht të këndshëm në intervistën pas ndeshjes dhe Cr1tikal kishte disa fjalë zgjedhjeje për Ludwig:

Të gjitha Lojërat

Ludwig zbut bishën, fiton 10k bast

Në një marrëveshje para ndeshjes, MrBeast dhe Ludwig vunë 10,000 dollarë në ndeshjen e tyre – duke vendosur edhe më shumë në lojë për lojërat e tyre.

Në ndeshjen një, Beast iu përgjigj parashikimit të Ludwig 1.e4 me një Mbrojtje Skandinave. Lëvizjet precize i dhanë MrBeast një pozicion të shkëlqyeshëm nga hapja, duke mbajtur presionin të lartë pasi të dy lojtarët përdorën shumë kohë në fillim të lojës. Por përfundimisht tensioni u thye kur Beast shkoi “plot Botez” ndërsa ishte nën presionin e kohës. Ludwig më pas mori pjesët e Jimmy-t një nga një, duke detyruar dorëheqjen.

Në ndeshjen e dytë, Bisha u hap me gambit e mbretëreshës të cilën Ludwig e refuzoi. Beast edhe një herë luajti një hapje yjore, duke e mbajtur veten në një pozitë të mirë për të fituar derisa Ludwig gjeti një taktikë vrasëse për të kapur përroin e Beast. Prej atëherë e tutje, ishte pasqyrë e lojës së parë me Ludwig duke mbledhur copat e Beast me lëvizje paraprake dhe përfundimisht duke dhënë një shah të bukur në qendër të bordit.

Ludwig nuk pranoi të pranonte $ 10,000 për fitoren, në vend të kësaj i kërkoi MrBeast të dhuronte paratë. Të dy super yjet e internetit janë të vendosur të luajnë një revansh – kush e di se cilat do të jenë bastet!

Të gjitha Lojërat

Sardoche Busts Myth With The Grob

Ylli francez i rrymës ishte në gjendje të mposhtte mitin 2-0. Në ndeshjen një, Sardoche luajti një Najdorf Sicilian dhe Miti u përgjigj me vendosjen e Maroczy – lojë jashtëzakonisht e përparuar për lojtarët e PogChamps! Pozicioni mbeti i ekuilibruar thellë në lojën e mesme. Miti mori një pozicion të fuqishëm, por nuk mundi ta shfrytëzonte plotësisht, dhe gaboi një përrua. Miti luftoi shumë për të rikthyer disa shanse, por Sardoche ishte shumë i fortë dhe u kthye lehtë.

Në periudhën e tyre të ardhshme, Sardoche provoi Sulmin Grob dhe ngatërroi Mitin me hapjen e pazakontë, duke shkaktuar një gabim të hershëm të mbretëreshës. Miti e mbajti veten të qetë dhe luajti, por nuk mundi të rimarrë veten nga humbja e madhe materiale.

Pavarësisht thirrjeve të Myth për ndihmë ndaj komunitetit Chess.com, Sardoche e përfundoi ndeshjen në 2-0

Të gjitha Lojërat

Sigurohuni që të akordoheni në mbulimin ditor të Chess.com të PogChamps 3 të paraqitur nga Grip6 në 11:45 të mëngjesit në Paqësor (20:45 Evropa Qendrore) në Chess.com/tv.


GRIP6 është një kompani prodhuese Amerikane e përkushtuar për të bërë rripat, kuletat dhe çorapet më të mira të leshta. Vizitoni GRIP6.com/PogChamps për të hyrë në dhuratën përfundimtare të PogChamps. GRIP6, E ndërtuar për t’u veshur, për të mos u konsumuar.

Si Guajakí feston 25 vjet rigjeneruese të bashkëshortes së yerba, ata duan të të falënderojnë JU që ishe pjesë e arritjeve të misionit të tyre për të administruar dhe rivendosur mbi 200,000 hektarë pyje shiu duke ndarë raste gjatë PogChamps 3. Come To Life at Guayaki.com/chess.


Mbulimi i mëparshëm:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu