Dita e pestë e PogChamps 3 prezantuar nga GRIP6 kishte më shumë se 83,000 shikues njëkohësisht në kanalin Twitch të Chess.com. Të gjithë ata që u akorduan shijuan ndeshjet emocionuese që u zhvilluan.

Logic mundi Michelle Khare ndërsa MoistCr1tikal mundi MrBeast. Rainn Wilson vazhdoi të bënte përshtypje gjatë fitores së tij të ndeshjes kundër Tubbo.

Gjatë PogChamps 3, Chess.com do të përputhet me deri në $ 100,000 në donacione për organizatat jo-fitimprurëse të preferuara të pjesëmarrësve. Ju lutem lexoni Ky artikull për të parë se si PogChamps po mbështet bamirësitë dhe si mund ta ndihmoni veten!

Logic Chill Mund Michelle Khare

Logic mundi kundërshtarin e tij Michelle Khare pas dy gabimeve të Botez në ndeshjen e parë të ditës.

Në ndeshjen e tyre të parë, Michelle po bënte një luftë të mirë gjatë hapjes. Gjërat shkuan anash kur ajo vendosi të shkonte për një sulm të rrezikshëm në mbretëreshë dhe mendoi se e kishte mbretëreshën e saj të bllokuar dhe e tregtoi atë për një përrua. Logjika nuk kishte asnjë problem në shndërrimin e pozicionit.

PogChamps 3 Dita 5.
Michelle duke luajtur gambit e saj të dytë Botez të ndeshjes.

Michelle edhe një herë bëri një punë të madhe në hapje gjatë ndeshjes së saj të dytë. Sidoqoftë, tragjedia goditi kur ajo shkoi për gambit e saj të dytë Botez të ditës dhe vari mbretëreshën e saj në qendër të bordit. Logjika luajti mirë dhe mbajti pozicionin e tij më të mirë gjatë gjithë lojës. Michelle ishte shumë e përqendruar në pozicion dhe harroi orën e saj, duke humbur ndeshjen pasi shënoi.

Logic po kryeson grupin A pas dy raundeve të para dhe do të ndeshet me Rainn Wilson të Shtunën, 20 Shkurt.

Të gjitha Lojërat

MoistCr1tikal Zbret Bisha

Veterani i PogChamps, MoistCr1tikal, mundi MrBeast në një ndeshje që ishte plot surpriza. Cr1tikal filloi ndeshjen e parë me hapjen holandeze. Duke kaluar kaq shumë kohë me “The Prophet” GM Daniel Naroditsky është fërkuar me Charlie, ndërsa ai para-lëvizi pesë lëvizjet e tij të para:

Besimi i Cr1tikal filloi të zbehej pasi MrBeast bllokoi mbretëreshën e Charlie. Duket sikur gjithçka kishte mbaruar për të Zezën kur Jezusi i Shahut u kthye nga MrBeast i vdekur dhe i prerë.

Ndeshja e dytë ishte më e butë për Charlie ndërsa MrBeast llogariti keq një taktikë dhe përfundoi në një copë. Pasi konsolidoi pozicionin e tij dhe marshoi me pengun e tij deri në bord, Cr1tikal u fut në një pozicion të rehatshëm. MrBeast më në fund u tërhoq pasi ai arriti pak në kohë dhe gaboi pjesët e tij të mbetura.

PogChamps 3 Dita 5.
Charlie gëzoi një pozicion të rehatshëm pasi MrBeast gaboi një pjesë të vogël.

Cr1tikal është zhvendosur në një rekord perfekt 4-0 në PogChamps 3 dhe është në vendin e parë në grupin D. Ai do të përballet me Ludwig të Dielën, 21 Shkurt.

Të gjitha Lojërat

Rainn godet tubon me “bombën e Schrute”

Rainn Wilson mundi Tubbo në ndeshjen e fundit të ditës pasi transmetuesi i Minecraft luajti disa lëvizje të nxituara. Në ndeshjen e tyre të parë, Tubbo humbi shansin për të ndëshkuar gabimin e hapjes së kundërshtarit të tij, dhe Rainn mori një avantazh të rëndësishëm. Rainn luajti pjesën tjetër të lojës me saktësi të madhe dhe shënoi pikën e parë të ndeshjes.

Rainn gjithashtu fitoi ndeshjen e dytë pasi hapi ndeshjen me “Bombën Schrute” dhe mori kalorësin e kundërshtarit të tij. Dukej sikur Tubbo kishte një kundërplay premtuese duke sulmuar mbretin e Rainn, por aktori amerikan mbrojti mirë. Duke shijuar një avantazh të madh material, Rainn përfundimisht dha një shah dhe fitoi ndeshjen.

Rainn ka një rekord të katër fitoreve dhe një humbje në PogChamps 3, dhe aktualisht ulet në vendin e dytë në grupin D. Ai do të përballet me udhëheqësin e grupit, Logic, të Shtunën, 20 Shkurt.

Të gjitha Lojërat

PogChamps 3
Renditja e grupeve në PogChamps 3.

Sigurohuni që të akordoheni në mbulimin ditor të Chess.com të PogChamps 3 të paraqitur nga GRIP6 në 11:45 të mëngjesit në Paqësor (20:45 Evropa Qendrore) në Chess.com/tv.


GRIP6 është një kompani prodhuese Amerikane e përkushtuar për të bërë rripat, kuletat dhe çorapet më të mira të leshta. Vizitoni GRIP6.com/PogChamps për të hyrë në dhuratën përfundimtare të PogChamps. GRIP6, E ndërtuar për t’u veshur, për të mos u konsumuar.

Si Guajakí feston 25 vjet rigjeneruese të bashkëshortes së yerba, ata duan të të falënderojnë JU që ishe pjesë e arritjeve të misionit të tyre për të administruar dhe rivendosur mbi 200,000 hektarë pyje shiu duke ndarë raste gjatë PogChamps 3. Come To Life at Guayaki.com/chess.


Mbulimi i mëparshëm:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu