Liverpool thuhet se ka pasur një ofertë prej 23 milion € (20 milion £) për Duje Caleta-Car të refuzuar nga Marseille, të cilët ndihen ‘të bindur’ që qendërmbrojtësi do të qëndrojë.

Njerëzit e Jurgen Klopp po ndjekin mbulesën mbrojtëse ndërsa mbyllet afati i transferimit të janarit.

Derisa Ben Davies i Preston ka rënë dakord për një marrëveshje, raportet pretendojnë se Liverpool dëshiron një nënshkrim të dytë të qendërmbrojtësit.

Në të vërtetë, lojtari ndërkombëtar i Kroacisë Caleta-Car dhe Ozan Kabak i Schalke mbeten objektiva të vendosur për të Kuqtë.

RMC Sport (përmes Merrni Lajmet e Futbollit Francez) pretendon se Liverpool ka bërë një ofertë prej 20 milion £ për ish-lojtarin.

Por skuadra e Ligue 1 e ka refuzuar ofertën dhe ndihet këmbëngulëse që Caleta-Car të mbetet në jug të Francës deri të paktën në fund të sezonit.

Gazetari i nderuar Fabrizio Romano shton (përmes Cicëroj) që Marseja ra ‘e bindur’ për qëndrimin e tyre.

Liverpool kishte zhvilluar bisedime me Marseille mbi një marrëveshje për të sjellë Caleta-Car në Anfield. Cfare ka me shume, 24-vjeçari kishte udhëtuar në Aeroportin e Provincës Marsejë, duke pritur të arrihet një marrëveshje.

Por pala e Ligue 1 ndaloi negociatat, të pasigurta nëse ata do të ishin në gjendje të gjenin një zëvendësim në kohë.

Si i tillë, lajmi për një ofertë është i freskët pasi Liverpool kërkon për nënshkrimin e tyre të dytë në qendër të mbrojtësit të ditës së afatit të së hënës.

Romano përjashton kthimin e Klavan

Në të njëjtën cicërimë, Romano gjithashtu shkruajti për raporte të lira që lidhnin Ragnar Klavan me një kthim në Merseyside.

35-vjeçari Estonez u transferua në Anfield në 2016 dhe luajti 53 herë për Reds para largimit të tij në Cagliari të Serie A në 2018.

Por është dalë në pah se ndërkombëtarja 126 herë mund të jetë një konsideratë.

Romano, megjithatë, e goditi atë duke thënë se burimet e Cagliari kanë mohuar mundësinë e një transferimi të tillë që të ndodhë.

Ndërkohë, një raport i veçantë nga Liverpool Echo ka përshkruar specifikat e lëvizjes së Davies nga Preston në Liverpool.

Në të vërtetë, gazeta ka zbuluar një klauzolë që përfshin lëvizjen e huasë të Sepp van den Berg si pjesë e marrëveshjes.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu