Rendi normal është rifilluar në Bundesliga. Mund të ketë qenë disa lojëra ngjitëse për Bayern Munich, por ata ende qëndrojnë në krye të fluturimit të lartë të Gjermanisë duke u drejtuar në pushimet dimërore.

Gjigandët bavarezë mund të kenë padyshim skuadrën më të mirë në futbollin evropian, por kjo nuk do të thotë që disa pozicione nuk mund të forcohen nga disa nënshkrime të ardhshme.

Me klubin që nuk ka gjasa të financojë ndonjë nënshkrim mega dollarësh, menaxheri Hansi Flick mund të duhet të kërkojë alternativa më të lira, por edhe ato që i përshtaten stilit të tij të ngutshëm.

Le të shikojmë se çfarë duhet të marrin kampionët gjermanë në janar.

Ivan Perisic
Perisic do të ishte një fytyrë e njohur në dhomën e zhveshjes së Bayern | Matthias Hangst / Getty Images

Perisic ishte një lojtar shumë i dobishëm në ekipin fitues të trefishtë sezonin e kaluar gjatë huazimit të tij nga Interi dhe do të ishte një opsion shumë i sigurt.

Flick e njeh lojtarin, dhe më e rëndësishmja e di se ai mund të punojë në mënyrë efektive në sistemin e Bayern.

Duke mos arritur vlerësimin e Interit për Kroatin me 3 milion € me ofertën e tyre prej 12 milion € në Shtator, marrëveshja e huasë nuk u bë e përhershme.

Duke menaxhuar vetëm dy gola në 19 ndeshje për ekipin e Antonio Conte këtë sezon, a mund të mungojë ai duke luajtur për kampionët e Gjermanisë? Po, ka shumë të ngjarë.

Thuram mund të mësojë të drejtojë linjën e Bayern nga Lewandowski
Thuram mund të mësojë të drejtojë vijën e Bayern nga Lewandowski | Nxit imazhe / Getty Images

Megjithëse transferimi në ëndërr i Erling Haaland aktualisht duket i pamundur duke pasur parasysh komentet e Karl-Heinz Rummenigge mbi financat e Bayern, një mbështetje për yllin e tyre duhet të jetë një përparësi.

Lewandowski vazhdon t’i tregojë botës se ai plaket si një verë e mirë, duke u kurorëzuar Lojtari më i Mirë i FIFA-s për Mirë i Vitit në fillim të këtij muaji. Megjithatë, ai është 32 vjeç dhe po arrin në fund të karrierës së tij, dhe Bayern mund të bëjë me lehtësimin e barrës së tij për shënimin e golave.

Marcus Thuram i Borussia Monchengladbach do të ofronte pikërisht atë. 23-vjeçari shënoi dhjetë gola sezonin e kaluar dhe duket sikur i përshtatet format për një lojtar të Bayern Munchen.

Mikel Merino, Thomas Lemar
Lemar ka luftuar te Atletico | Juan Manuel Serrano Arce / Getty Images

Thomas Lemar ka pasur një kohë mjaft të keqe në Atletico Madrid por ka tërhequr ende interes nga gjigandët gjermanë, duke ofruar mbështetje të mundshme për Thomas Muller dhe bashkëpunëtorët.

Një marrëveshje huazimi do të kishte kuptimin më të madh këtu, me Bayernin që ka një histori të ringjalljes së karrierës së krahëve në marrëveshje të përkohshme. Kingsley Coman ka shkuar nga forca në forcë dhe tani duket si një nga yjet e Bundesligës. Mos na filloni me Serge Gnabry.

Nëse lëvizja do të ndodhte dhe Flick rizbulonte lojtarin që shënoi 14 gola në 55 paraqitje për Monaco, Bayern do të kishte një tjetër anësor të klasit të lartë në mesin e tyre.

Soucek ka bërë përshtypje për West Ham të David Moyes
Soucek ka bërë përshtypje për David Moyes ‘West Ham | Gareth Copley / Getty Images

Për një ekip që shtyp dhe ngacmon aq shumë Bayern bëj, kurrë nuk mund të kesh shumë mesfushorë.

Sidoqoftë ishte ende një surprizë, për të mësuar interesin e tyre për të West Ham yll Tomas Soucek.

Çeki 25-vjeçar ka bërë përshtypje në vitin e tij të parë të futbollit Premier League dhe pa dyshim do të shtonte në një mesfushë tashmë luftarake të Bayern në formën e Josh Kimmich dhe Leon Goretzka.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu