Sulmuesi i West Ham, Michail Antonio thuhet se po synon një vend në Kupën e Botës 2022 duke ndryshuar besnikërinë e tij ndërkombëtare nga Anglia në Xhamajka.

30-vjeçari ende nuk ka luajtur futboll ndërkombëtar. Ai ka shijuar një sezon të shkëlqyeshëm për Hammerët dhe dëshiron ta çojë lojën e tij në nivelin tjetër.

I lindur në Wandsworth, ish sulmuesi i Reading refuzoi mundësinë për të përfaqësuar Xhamajkën në 2016. Ai e bëri të qartë preferencën e tij ishte të përfaqësonte Anglinë dhe ai u thirr më pas nga Tre Luanët.

Sam Allardyce e emëroi sulmuesin në skuadrën e tij të parë në gusht 2016 por ai nuk bëri një paraqitje. Antonio ishte një zëvendësues i papërdorur kundër Sllovakisë më 4 shtator të atij viti.

Zëvendësuesi i Allardyce, Gareth Southgate, e thirri atë për ndeshje kundër Gjermanisë dhe Lituanisë në Mars 2017. Sidoqoftë, lojtari i përparuar i gjithanshëm u desh të tërhiqej për shkak të dëmtimit.

Pasi nuk arriti të bëjë një paraqitje në Angli, ai ka të drejtë të luajë për një komb tjetër. Sipas Telegrafi, Londinezi tani do të pranojë qasjen e fundit të Xhamajkës.

Ai pastaj duhet të jetë në dispozicion për kualifikimet e Reggae Boyz ‘CONCACAF kundër Meksikës dhe Kosta Rikës në shtator. Hyrja e tij e mundshme me vonesë në futbollin ndërkombëtar është në përputhje me karrierën e tij në klub.

Antonio e zhvilloi tregtinë e tij në Championship me Reading në vitet e tij formuese si profesionist. Ai gjithashtu kaloi kohë në League One, me parashikime huazimi në Cheltenham Town, Southampton, Colchester dhe Sheffield Wednesday.

Një periudhë e shkurtër në Nottingham Forest i dha atij një lëvizje në stadiumin e Londrës. Kjo nënkuptonte një goditje të parë në Premier League me moshë 25. Ish-ylli i të rinjve Tooting & Mitcham United ka vazhduar të shënojë 42 gola në fluturim nga 149 paraqitje.

Ai ka lëruar një brazdë të vetme përpara për çekanët në kohët e fundit pas largimit të Sebastien Haller. Por Anglia nuk ka ardhur duke telefonuar dhe kështu ai po kërkon diku tjetër.

Njeri kyç për çekanët

Antonio shënoi golin e hapjes si West Ham mundi Tottenham 2-1 të Dielën. Edhe pse ishte vetëm qëllimi i tij i gjashtë i fushatës, prania e tij e fuqishme përpara është një bonus për David Moyes.

Xhesi Lingard tani ka mbërritur në huazim për të ndihmuar në shënimin e golave ​​të klubit dhe tashmë ka mbushur tre. Dyshja është e radhës në veprim kur West Ham udhëton për tu ndeshur me Manchester City të Dielën.

Ky është prova përfundimtare kundër një skuadre që ka fituar 19 ndeshje radhazi në të gjitha garat.

LEXO MË SHUMË: Vlerësim i madh i është dhënë yllit të West Ham, Rajs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu