Kanë qenë disa ditë të ngarkuara për legjendën e Brazilit Adriano.

Kohët e fundit ai shiti rezidencën e tij 1,2 milion £ në favor të jetesës në një dhomë luksoze hoteli, duke marrë me vete asgjë përveç shumë e shumë trofeve të tij.

39-vjeçari, i cili u tërhoq nga loja pasi u largua nga Miami United në 2016, ka bërë çmos për të mbajtur një profil të ulët që nga largimi nga loja. Në fakt, ai bëri një punë aq të mirë saqë u detyrua të dilte dhe të mohonte thashethemet se ai kishte vdekur menjëherë pas pensionit.

Adriano
Adriano ishte një nga sulmuesit kryesorë të lojës | New Press / Getty Images

Epo, legjenda e 99 fuqive të shtënave është përsëri duke ngritur vetullat përsëri. Sipas Extra (përmes Një Tribuna), Adriano ka shitur rezidencën e tij luksoze në Rio de Janeiro për një shumë të mirë 1,2 milion £, por në vend që të blinte një shtëpi të re, ai zgjodhi të linte 10,000 £ në muaj në një dhomë hoteli me shkëlqim për të jetuar me familjen e tij.

Qartë duke kërkuar për një fillim të ri, Adriano as nuk mblodhi mobiljet ose dekorimet e tij. Në vend të kësaj, ai mori vetëm trofetë e tij, medaljet dhe një pjesë të gjërave të tjera personale.

Siç bëni ju.

Duket si një mënyrë jetese e bukur, por për Adriano, është vetëm një opsion afatshkurtër. Ole vini re se Adriano në të vërtetë synon të blejë një tjetër rezidencë luksoze, por ai u detyrua të braktisë planet e tij pasi mësoi se ai që ai në të vërtetë dëshironte do ta kishte kthyer atë më afër 3 milion.

Nëse dëshironi diçka për ta bërë gjithë këtë histori pak më të çuditshme, po në lidhje me lajmin që ish e fejuara e Adrianos, modelja Victoria Moreira, ka qenë duke kontrolluar në të njëjtin hotel kohët e fundit. Ne nuk jemi duke thënë asgjë.

Adriano mbahet mend me dashuri në mesin e tifozëve si një nga sulmuesit më pjellorë të brezit të tij, gjë që e bën karrierën e tij relativisht të shkurtër në nivelin e lartë një tragjedi të tillë.

Inter hitman ishte një nga sulmuesit më të rrezikshëm në futbollin botëror midis 2003 dhe 2006, pas së cilës pyetjet në lidhje me stilin e tij të jetës dhe dashurinë për ahengje filluan të mbizotëronin në rrëfimin rreth Adrianos.

Që atëherë ai ka pranuar se u kthye në alkool për të përballuar vdekjen e parakohshme të babait të tij në 2004, pas së cilës karriera e tij ngadalë filloi të përzihej.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu