Francezi heziton të spekulojë nëse një marrëveshje mund të vendoset, por ai mbetet një tifoz i madh i pesë herë fituesit të Topit të Artë

Zinedine Zidane heziton të tërhiqet nga thashethemet që sugjerojnë se Cristiano Ronaldo mund të kthehet në Real Madrid nga Juventusi, por shefi i Blancos mbetet një tifoz i madh i Portugezit “madhështor”.

Po bëhen pyetje se sa më gjatë do të qëndrojë fituesi i Topit të Artë në Torino, me kritika që synonin drejtimin e tij në anën tjetër të një dalje zhgënjyese në 16 të fundit për Juve në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo, i cili tani është 36 vjeç, gjithashtu po i afrohet 12 muajve të fundit të kontratës së tij në Itali, duke çuar në raporte se atyre në Santiago Bernabeu po u ofrohet një shans për të mirëpritur një fytyrë të njohur në librat e tyre.

Çfarë është thënë?

Zidane u tha gazetarëve kur u pyet për spekulimet e Ronaldos: “Ju e dini se çfarë është ai, çfarë ka bërë dhe sa dashuri kemi për të.

“Ai bëri historinë këtu, ai është madhështor.

“Tani, ai është një lojtar i Juve dhe nuk mund t’ju them asgjë për ato që thonë ata (mediat). Ai është një lojtar i Juve dhe unë duhet t’i respektoj këto gjëra ”.

Rekordi i Ronaldos në Real Madrid

Një transferim rekord thyer Ronaldon në Madrid nga Manchester United në verën e vitit 2009.

Ai goditi tokën duke vrapuar në Spanjë dhe nuk lejoi gjatë një qëndrimi ikonik nëntë vjeçar që dha një pasim historik prej 450 gola përmes 438 paraqitje.

Një shkëlqim i të gjitha kohërave i ndihmoi Blancos në dy tituj të La Ligas ndërsa kryesonin vijën e tyre, ndërsa pretendoi gjithashtu katër kurora të Ligës së Kampionëve dhe tre fitore të Kupës së Botës për Klube.

Kush tjetër po gjeneron biseda transferimi në Real?

Raphael Varane Real Madrid Man Utd

Raphael Varane po sheh një largim nga Madridi të diskutuar ndërsa vonon nënshkrimin e një zgjatje të një marrëveshje që do të skadojë në 2022.

Manchester United është ndër ata që janë kredituar me interes në kombëtaren franceze fituese të Kupës Botërore, por Zidane nuk ka parë asgjë për të sugjeruar që një francez tjetër është gati të shkojë tutje.

Ai tha për qendrën e 27-vjeçarit: “Nuk mendoj se ai mendon për klube të tjera përveç Real Madridit.

“Ai gjithmonë e ka thënë atë, ai gjithmonë ka folur shumë për klubin. Unë mendoj se ai është shumë i lumtur. Unë e shoh vetëm këtu ”.

Në frontin e mbërritjeve, mesfushori emocionues i Rennes, Eduardo Camavinga vazhdon të jetë shumë i lidhur me një kalim në Spanjë, por Zidane po i mban kartat e tij afër gjoksit atje.

Ai tha për 18-vjeçarin e talentuar: “Ai nuk është lojtari ynë. Ai është një lojtar i mirë, po, është i ri dhe ka një të ardhme, por unë nuk do të them asgjë tjetër. Ai nuk është lojtari ynë. ”

Ndonjë biznes tjetër?

Kampionët në mbrojtje të La Ligas, Real do të kthehen në veprim të Shtunën kundër Elche, me mundësinë që Eden Hazard mund të figurojë në atë garë pasi të shërohet nga problemet e tij të fundit të dëmtimit.

Zidane tha për playmaker belg, i cili ka duruar një kohë të keqe në frontin e fitnesit që kur bëri një transferim të parave të mëdha nga Chelsea në 2019: “Unë e shoh atë 100% fizikisht dhe emocionalisht mirë.

“Ai ka kapërcyer dëmtimet dhe shqetësimet që mund të ketë pasur. E shoh mirë, ai do të jetë me ne dhe shpresoj se mund të luajë ”.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu