Dyshja u takuan në fushë në 2015 si kundërshtarë në një ndeshje nën-17 midis Anglisë dhe Gjermanisë

Mason Mount ka kujtuar takimin e tij të parë me Kai Havertz, i cili u zhvillua në një ndeshje nën-17 midis Anglisë dhe Gjermanisë në 2015.

Mount shënoi një gol të shkëlqyer për Anglinë në atë ndeshje, me Havertz që e shënoi nga afër, por i paaftë për të parandaluar golin.

Havertz dhe Mount tani janë ribashkuar si shokë ekipi në Chelsea, pasi ish u bashkua verën e kaluar nga Bayer Leverkusen.

Çfarë tha Mount

“Ishte ndeshja ime e parë në TV, duke luajtur kundër Gjermanisë, kështu që ishte një lojë masive për ne në stadiumin e Rotherham,” i tha Mount Kanali YouTube i Anglisë.

“Nuk mund ta mbaj mend rezultatin përfundimtar, por unë shënova një gol në lojë dhe kjo është ajo që mbaj mend – nuk ishte një gol shumë i keq.

“Kai Havertz, shoku im i skuadrës për momentin, është në të vërtetë në video.

“Jo shumë njerëz e dinë këtë, por ai është ai që kap fytyrën time. Unë i kam folur atij për këtë në stërvitje dhe ne kemi qeshur shumë për të.

“Ai në fakt e mbante mend gjithashtu. Ishte qesharake. Tani ai do të ekspozohet tani, kështu që të gjithë do ta dinë. Por kujtime të shkëlqyera për të shënuar për vendin tënd ”.

Shtigjet e Mount dhe Havertz që nga viti 2015

Të dy Mount dhe Havertz u ngritën në radhët e të rinjve për t’u bërë ndërkombëtarë të vjetër të plotë për vendet e tyre përkatëse, me Mount që fitoi 13 ndeshje për Anglinë deri më tani dhe Havertz bëri 10 paraqitje për Gjermaninë.

Mount u ngrit gjithashtu në radhët e të rinjve të Chelsea, duke luajtur si huazim për Derby County në 2018-19 para se të bëhej një rregullt për Blues sezonin e kaluar.

Havertz u zhvillua në akademinë e Leverkusen, duke bërë debutimin e tij për të moshuarit në sezonin 2016-17 para se të transferohej përfundimisht në Chelsea në një transferim prej 70 milion £ (96 milion dollarë) para fushatës aktuale.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu