Gana mesfushori Alfred Duncan zbulon kohën e tij të kufizuar të lojës në anën italiane Fiorentina kontribuan në lëvizjen e tij për të Cagliari

I mëparshmi Inter Lojtari i Milanit nënshkroi një marrëveshje gjysmë sezoni me The Islanders të Dielën, duke bërë debutimin e tij vetëm një ditë më vonë në humbjen 2-0 ndaj AC Milan.

Transferimi përfshin një mundësi për një lëvizje të përhershme në fund të sezonit.

“Cagliari? Ata më bënë të ndihem i rëndësishëm përsëri. Unë jam këtu për të ofruar kontributin tim në ekip, për të dhënë gjithçka për të nderuar këtë fanellë. Unë kam ardhur në vendin e duhur,” tha Duncan për klubin e tij të ri faqe zyrtare në internet.

“Përveç trajnerit, të cilin tashmë e njihja Sassuolo, vendimi im u ndikua nga komponentë të tjerë: presidenti, drejtori sportiv dhe shokët e mi të skuadrës gjithashtu më donin fort. E gjithë kjo më dha një hov shtesë: ato më bënin të ndihesha e rëndësishme, ishte ajo që më duhej.

“Muajt ​​e fundit nuk kam luajtur shumë dhe kam vuajtur pak: tani dua të shpengoj, të filloj të argëtohem duke bërë atë që më pëlqen më shumë.

“Puna me Z. Di Francesco, një trajner që i njeh pikat e forta dhe të forta do të më ndihmojë të përmirësohem siç ka ndodhur tashmë me të në të kaluarën: Unë do të përpiqem të mësoj edhe nga shokët e skuadrës më me përvojë. Unë jam në vendin e duhur. “

Duncan bëri vetëm katër paraqitje në ligë për Fiorentina gjatë gjysmës së parë të sezonit.

Ai u bashkua me klubin nga Sassuolo në janar të vitit të kaluar, fillimisht me një marrëveshje huazimi që u bë përfundimisht e përhershme.

“Unë jam një futbollist që e bën dinamizmin një nga karakteristikat e tij kryesore: Unë kam aftësi vrapimi, trupi, teknik dhe taktik,” shtoi Duncan.

“Unë e konsideroj veten dikush që mëson shpejt dhe ende kam një dëshirë të madhe për të përmirësuar veten. Unë jam një ekip: Unë dua të jap më të mirën time për të ndihmuar shokët e mi të skuadrës.

“Për mua, kënaqësia më e madhe është kur skuadra arrin rezultate. Unë jam këtu për të mbrojtur këtë klub, këtë fanellë: Unë do të bëj çmos për ta nderuar atë dhe për ta sjellë Cagliari sa më lart”.

Duncan, i cili ka luajtur gjithë karrierën e tij në Italia, gjithashtu ka paraqitur më parë për Sampdoria dhe Livorno.

27-vjeçari do të shpresojë të rikthehet në ekipin kombëtar të Ganës, pasi ishte zhgënjyer në dy thirrjet e fundit nga trajneri i Black Stars, CK Akonnor.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu