Sulmuesi i bardhezinjve Patrick Bamford ka zbuluar se një mbrojtës enigmatik maqedonas pret me padurim të përballet me një anësor të Fildishtë

Ezgjan Alioski “mezi pret” të mbyllë brirët me Nicolas Pepe përsëri, pretendon Patrick Bamford, me mbrojtësin e Leeds që kontribuoi në largimin e sulmuesit të Arsenalit në takimin e tyre të fundit.

Në nëntor, gjatë një barazimi 0-0 në Elland Road, Topçinjtë panë anësin e tyre të Fildishtë të përjashtuar pasi goditi kokën me mbrojtësin e bardhë.

Alioski erdhi për kritikë në prapavijë të asaj incidenti, me maqedonasin të akuzuar për shkimin e tokës shumë lehtë, por 28-vjeçari enigmatik mezi pret të rinovojë njohjet me Pepe.

Çfarë është thënë?

Duke diskutuar Alioskin në podcast zyrtar i Leeds United, Bamford zbuloi: «A e dini se çfarë tha ai në dhomën e zhveshjes ditën tjetër?

“Ai tha: ‘Mezi po pres të Dielën’. Isha si ‘pse?’. Ai ishte si ‘Unë jam duke luajtur përsëri kundër shokut tim Pepe përsëri.’ Isha si ‘në asnjë mënyrë’. ”

Çfarë ndodhi herën e fundit kur Alioski u takua me Pepe?

Më 22 nëntor 2020, Leeds luajti nikoqir të Arsenalit duke kërkuar të vendoste një tjetër shënues kundër një peshe të rëndë të Premier League.

Duket sikur gjithçka po funksiononte në favor të tyre kur Pepe u përjashtua vetëm gjashtë minuta në pjesën e dytë.

Ai reagoi ndaj kalimit nga Alioski, me çiftin që erdhi së bashku nga topi.

Pepe e mori problem me këtë dhe vazhdoi të dilte me rivalin e tij para se të shtynte kokën drejt mbrojtësit të Leeds.

Alioski u ul duke shtrënguar fytyrën dhe, pavarësisht nga incidenti që nuk u pikas nga zyrtarët e ndeshjes, një karton i kuq u dha në pjesën e pasme të një përmbledhjeje të VAR.

Teatri nga mbrojtësi i bardhë i Bardhë gjeneroi shumë debate pas ndeshjes, por Pepe gjithashtu u përball me kritika për rënien në një kurth që nuk kishte pse t’i afrohej.

Pamja më e madhe

Një datë kthimi midis Arsenalit dhe Leeds në Emirates Stadium të Dielën do të shohë nikoqirët që përpiqen të bëjnë një ndeshje pa fitore në tre ndeshje në Premier League që ka dhënë vetëm një pikë nga nëntë të fundit në ofertë.

Të Bardhët e Marcelo Bielsa kanë ecur pak më mirë, duke fituar tre nga katër të fundit dhe tani janë ulur në një vend dhe një pikë të vetmuar mbi Topçinjtë në tryezën e fluturimit të lartë anglez.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu