Sam Allardyce u dërgoi një mesazh të ashpër lojtarëve të tij të West Brom pasi humbi ndeshjen e tij të parë në krye të klubit.

Allardyce mbikëqyri skuadrën që ai ka trashëguar të humbasë 3-0 nga Aston Villa të Dielën në mbrëmje. Ishte një ditë zhgënjyese për Allardyce që nga fillimi, kur ata u larguan brenda pesë minutash.

Shefi i ri nuk ishte i kënaqur me mënyrën e golit – as me mënyrën se si Jake Livermore mori një karton të kuq më vonë në pjesën e parë.

I tha ai BT Sport: “Unë mendoj se fillimi dhe ëndërrimi i golit të parë ishte diçka për të cilën nuk isha i kënaqur pas katër minutash dhe është një krosim i thjeshtë, jo një krosim i shkëlqyeshëm, dhe ne jemi duke parë topin për të shkuar 1-0 poshtë.

“Ne e mbajtëm të shtrënguar dhe unë isha i shqetësuar nëse do të mbanim formën tonë dhe po përpiqeshim, jo ​​me sukses, por dërgimi na e ka hedhur plotësisht atë. Kjo ishte gjëja e fundit që na duhej.

“Nëse do të shkojmë diku, kjo është e treta e kuqe besoj, ju nuk mund të humbni kontrollin, nuk mund të merrni njerëz të plagosur. Gjëja e fundit që duhet të arrijmë është që të kemi njerëz që marrin Covid.

“Ju nuk keni nevojë të bëni një trajtim të tillë, Jake Livermore është një lojtar me përvojë dhe ai ka vendosur për çfarëdo arsye të tërhiqet pas tij. Kur VAR duhet ta shikojë, ju keni frikë nga më e keqja, unë duhet të pajtohem me vendimin.

“Por trajtimi i Kortney Hause ndaj Grady Diangana, pse VAR nuk i ka kërkuar gjyqtarit të shikojë në ekran? Ne mund të kemi marrë të njëjtin vendim.

“Ai u hodh poshtë shinit dhe poshtë kyçit të këmbës, nuk e di nëse kjo është mospërputhje apo jo. Kam qenë këtu një minutë dhe tashmë kam folur për VAR. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


West Brom do të qëndronte në këmbë me ‘një Jack Grealish’

Një individ që ka dalë për Vilën këtë sezon ka qenë Jack Grealish. Ai fitoi penalltinë që çoi në golin e fundit dhe ishte gjithashtu lojtari i ndëshkuar për kartonin e kuq të Livermore.

Allardyce e lavdëroi lojtarin, duke pretenduar se skuadra e tij do të ishte më mirë nëse kishin edhe ata si ai.

Ai shtoi: “Kishte disa gabime, ne e pastruam gabimisht të parin dhe ai e hoqi atë dhe e dyta është mënyra e vetme për të ndaluar Jack Grealish.

“Ai është një individ i jashtëzakonshëm, një Aston Villa do të jetë i kënaqur që do ta ketë. Nëse do të kishim një Jack Grealish, me gjithë respektin e duhur për lojtarët e mi, do të qëndronim zgjuar. “

Allardyce shpejt e ktheu vëmendjen e tij në dy ndeshjet e ardhshme në horizont, kundër Liverpool dhe Leeds.

Ai beson se skuadra e tij duhet të fillojë me gjërat themelore nëse do të përmirësojnë rezultatin e tij të parë.

Ai përfundoi: “Anfield, një tjetër i lehtë, pastaj dy ditë më vonë Leeds. Thjesht duhet të përpiqemi dhe të sigurohemi që nuk e bëjmë atë që bëmë sot më kurrë, të fikemi dhe të nxjerrim një lojtar. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu