Sam Allardyce thotë se ai është “më i uritur se kurrë” pasi u bë shefi i ri i West Brom, duke këmbëngulur se ai nuk e ka merituar të humbasë disa nga punët e tij të mëparshme.

Ish-menaxheri i Anglisë u zbulua si trajneri i ri në Hawthorns të Enjten pasdite, një ditë pas emërimit të tij.

Allardyce ka shpëtuar më parë Sunderland, Crystal Palace dhe Everton nga rënia, dhe merr një ekip të Baggies që qëndron i 19-ti në Premier League pas shkarkimi i Slaven Bilic.

Ai tha: “Unë mendoj se kjo punë është pothuajse e njëjtë. Ishin kohëra të ndryshme ku unë hyra, por kohë të ngjashme. E shqetëson gruan time që unë vazhdoj të marr punë pak para Krishtlindjeve.

“Ajo që duhet të bëjmë është të menaxhojmë rrugën tonë përmes kësaj shume lojërash, duke përballuar pandeminë dhe unë duke u përpjekur të mësoj pikat e forta dhe të dobëta të lojtarëve.”

Allardyce do të dëshirojë të forcojë skuadrën e tij kur hapet afati i transferimeve në janar.

Ai shtoi: “Ka disa para, disa mundësi, por ka një humbje masive të të ardhurave për shkak të Covid për t’u përballuar.

“Unë e kuptoj situatën dhe do të përpiqemi të përmirësojmë ekipin nëse mund të gjejmë një lojtar.

“Ne biseduam për këtë si një fushë kryesore, pasi të kem vlerësuar plotësisht të gjithë skuadrën. Nuk jam i sigurt, por jam i sigurt që do ta bëj ”.

Allardisi i gatshëm të harxhojë energji

Allardyce ka qenë jashtë menaxhimit për më shumë se dy vjet, por oreksi i tij për betejën nuk është zvogëluar.

“Unë jam më i uritur se kurrë”, këmbënguli ai. “Unë kurrë nuk kam qenë kaq i freskuar dhe i etur.

“Unë kurrë nuk kam pasur një pushim kaq të gjatë, do të ketë kaluar tre vjet në maj. Kjo pushim vazhdoi aq gjatë sa unë kisha shumë energji të ndrydhur dhe duhet ta harxhoj atë.

“Më ka marrë malli kaq shumë. Ndonjëherë hyj në një klub dhe mendoj ‘a kam bërë gjënë e duhur’, por gjithçka ka të bëjë me përpjekjen për sukses. Thatshtë ai tronditja e përpjekjes për të nxjerrë një ekip në fushë dhe për të fituar.

“Shumica e menaxherëve hyjnë kur ekipi në të cilin po hyjnë është në një luftë. Unë mund ta pranoj thesin nëse e meritoj dhe jam shumë i hidhur nëse nuk e meritoj.

“Më shpesh sesa jo nuk e kam merituar atë.”

LEXO MË SHUMË: West Brom do të mbështesë Allardyce në dritaren e janarit ndërsa Bilic reagon ndaj shkarkimit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu