Menaxheri i West Brom, Sam Allardyce pranoi tronditjen e tij në lehtësinë e fitores së Leeds 5-0 në Hawthorns dhe e di që ai duhet të forcohet.

Baggies u përulën në patch-in e tyre, me qëllimin komik të Romaine Sawyers që vendosi tonin. Nën presion, ai e ktheu topin drejt portierit të tij pa shikuar.

Sidoqoftë, Sam Johnstone ishte duke pritur në anën e portës së tij dhe topi fluturoi në një rrjetë të zbrazët. Fytyra e Allardyce në vijën e prekjes ishte një fotografi dhe gjërat shkuan nga e keqja në më keq shumë shpejt.

Ezgjan Alioski e bëri rezultatin 2-0 në 31 minuta para se Jack Harrison të shtonte edhe pesë minuta më vonë. Rodrigo shënoi një të katërt pak para pushimit për të siguruar që pikët do të drejtoheshin në Elland Road.

Raphinha përfundoi rezultatin në 72 minuta dhe është përsëri në tabelën e vizatimeve për Albion.

Allardyce është i njohur për aftësitë e tij mbrojtëse dhe ai e di që ata duhet të bëjnë më mirë në fillim të ndeshjeve.

“Një shok i vërtetë sonte. Veçanërisht nga pjesa e prapme e rezultatit të Liverpool, ”tha ai për Match of the Day. “Por gjëja e parë që duhet të bëjmë ndalojmë së pësuar golat në 15 minutat e para, gjë që është bërë rregullisht dhe kundërshtarët zakonisht shënojnë atëherë.

“Në vend që të shënojnë ata, ne vendosëm të shënonim një gol të çuditshëm. Ju duhet të rikuperoheni nga atje, nuk duhet të lejoni që kjo t’ju shkatërrojë. Por Leeds na tejkaloi dhe ne nuk garuam siç bëmë në Liverpool. ”

Janari mund të mos jetë një shpëtimtar

West Brom qëndron i 19-ti në renditje dhe është pesë pikë nga siguria. Ka ende një rrugë të gjatë për të bërë, por ata nuk duan të rrezikojnë të priten në zonën e rënies.

Shtë e qartë se ata kanë nevojë për gjak të freskët kur dritarja hapet dhe Allardyce dihet të jetë mendjemprehtë në treg.

Sidoqoftë, ish-shefi i Anglisë e di që nuk do të jetë e lehtë, duke pasur parasysh gjendjen aktuale të botës.

“Mendoj se do të jetë edhe më e vështirë [to bring in players] me pandeminë, ”shtoi ai. “Ne duhet të marrim lojtarë më të mirë se sa tashmë.

“Ka shumë lojtarë përreth, por a do të sjellin ata lojtarë në ekipin e parë? Dhe kjo është ajo që e bën një punë të vështirë për të siguruar një lojtar që do të sjellë diçka më të mirë.

“Sonte e ka bërë atë edhe më të ashpër sesa kam menduar se ishte me mënyrën se si ne u shembëm. Dy anët që sapo janë promovuar dhe çfarë ndryshimi midis të dyve. ”

LEXO MË SHUMË: Duo njeriu West Brom

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu