Sulmuesi nigerian ndihmoi njerëzit e Chris Haughton të siguronin fitoren e tretë radhazi në kampionat në City Ground

Sammy Ameobi ka shprehur kënaqësinë e tij pasi Nottingham Forest zgjati drejtimin e tyre të Kampionatit të pamposhtur Millwall të shtunën.

Anësori 28-vjeçar i dha fund thatësirës së tij ndaj Golit, duke shënuar dy herë për të frymëzuar Reds në një fitore 3-1 në City Ground.

Fitorja ndihmoi Forest të zgjaste serinë e tyre të pamposhtur në shtatë ndeshje, pasi kishte pësuar humbjen e fundit kundër Brentford ne dhjetor.

Sulmuesi nigerian është i impresionuar me formën e skuadrës së tij dhe shpreson që ata të mund të vazhdojnë me këto paraqitje këtë sezon.

“Ishte një fitore e mirë dhe e mban vrullin tonë për ekipin. Të gjithë punojnë aq shumë, kështu që një lojë e fortë për të gjithë dhe ne jemi vërtet të lumtur, kështu që shpresojmë se mund të vazhdojmë “, tha Ameobi për faqja e internetit e klubit.

“Ka qenë e vështirë kur nuk po vini pikë por ne me të vërtetë jemi kthyer dhe kemi treguar karakterin e skuadrës.

“Ne kemi mësuar të punojmë dhe padyshim që gjërat në stërvitje po funksionojnë sepse po punon në fushë aq shpresojmë që të mund të vazhdojë.

“Ishte një betejë e vërtetë atje. Ne e dimë se për çfarë bëhet fjalë Millwall; një ekip i fortë, shumë agresiv, prandaj duhet të përputhemi para së gjithash me atë.

“Ne mund ta shohim atë dhe sapo e bëmë, cilësia jonë shkëlqeu. Ne hipëm në top dhe filluam të luanim dhe kjo është ajo që duam të bëjmë. Jo vetëm të luajmë topa të gjatë, të luajmë futboll dhe mendoj se pamë më të mirën. ”

Ameobi, i cili luajti nga e djathta kundër Millwall, është i impresionuar me kontributin e tij në takim dhe zbuloi se si kombinimi i tij i shkëlqyeshëm me shokët e tij të skuadrës çoi në golat e tij.

“Më pëlqen shumë të luaj në të djathtë. Më pëlqen të gjuaj dhe pjesën më të madhe të kohës nuk më shkon, por kur bëhet është kaq e ëmbël, aq shumë i lumtur me kontributin e sotëm nga ekipi, ”vazhdoi ai.

“Ishte një kundërsulm i shkëlqyeshëm nga Brice [Samba] dhe ishte një galop i fortë në fushë. Një pushim i përsosur nga Alex Mighten, kështu që merita për të gjithë, por vërtet e lumtur me golin. ”

Ameobi tani ka shënuar tre gola në 25 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon për Nottingham Forest.

Sulmuesi do të shpresojë të vazhdojë shfaqjen e tij tërheqëse kur Reds të marrin përsipër Middlesbrough në ndeshjen e tyre të radhës në ligë të Mërkurën.

Nottingham Forest aktualisht është i 19-ti në tabelën e Kampionatit pasi ka mbledhur 25 pikë nga 24 ndeshje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu