Menaxheri i Everton Carlo Ancelotti tha se skuadra e tij do të kishte merituar një barazim ndaj West Ham, nëse jo për golin e “fatit” të vonë të vizitorëve të tyre.

Mesfushori i Hammers, Tomas Soucek u fut në shtëpi nga një distancë e afërt për të rrëmbyer tre pikë nga një përplasje kryesisht e shurdhër në Goodison Park.

Në të vërtetë, u deshën 45 minuta që anësori i Toffees Bernard të regjistrojë goditjen e parë të lojës në shenjë.

Por një fitore për nikoqirët do t’i kishte çuar ata në vendin e dytë në tabelën e Premier League.

Duke folur me BT Sport pas ndeshjes, menaxheri italian Ancelotti pranoi se skuadrës së tij i mungonte cilësia përfundimtare për të fituar.

“Nuk ishte një lojë e mirë. Loja ishte në ekuilibër, mund të kishte qenë barazim ”, tha ai. “Ne nuk kishim shumë mundësi, ata nuk kishin shumë mundësi.

“Fatkeqësisht ata morën devijimin me fat, ne e humbëm ndeshjen. Ne mund të luanim me më shumë intensitet dhe cilësi përpara por duhet ta pranojmë këtë.

“Unë mendoj se një pikë do të ishte merituar,” shtoi Ancelotti.

Jarrod Bowen, Richarlison

“Në futboll mund të jesh i pafat – nuk ishte paraqitja jonë më e mirë, ne ishim pak të ngadaltë. West Ham bëri një paraqitje fantastike. ”

Humbja u largua Everton në të katërtin përpara ndeshjeve të tjera të fundjavës. Por Ancelotti këmbënguli që synimi i klubit të tij për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve mbetet në sy.

Ancelotti lëshon thirrjen e tubimit

Carlo Ancelotti

“Ne duhet ta pranojmë rezultatin. Do të jetë e rëndësishme ta mbajmë të lartë besimin tonë “, 61-vjeçari tha “Ne jemi më komodë në mbrojtje dhe përdorim kundërsulmin.

“Kur kemi topin kemi më shumë vështirësi dhe e kemi rregulluar këtë.

“Ne jemi në pozicionin që do të dëshironim të ishim dhe shpresojmë se mund të jemi atje në fund të sezonit. Ky është synimi ynë. ”

Sidoqoftë, Everton bën një pushim nga veprimi i ligës në ndeshjen e tyre të ardhshme. Ata luajnë Rotherham në FA Cup të Shtunën e ardhshme.

LEXO MË SHUMË: Moyes tregon zhvendosjen e ‘mentalitetit’ në West Ham pas fituesit të vonë të Everton

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu