Mashiane u përpoq për kohën e lojës gjatë dy sezoneve të fundit, por kohët e fundit është ngulitur në fillimin e XI me disa paraqitje të shkëlqyera

Anësori i Kaizer Heads Happy Mashiane potencialisht mund të mbulojë ringjalljen e tij të fundit duke luajtur një rol kryesor në përplasjen e derbit të Soweto me Orlando Pirates.

Mashiane ka qenë një nga lojtarët në krye të formës së përmirësuar të Amakhosi që nga fundi i vitit dhe ka shënuar dy herë dhe ka krijuar një asist në 2021.

Ndërsa Piratët mund të besojnë se ata kanë një avantazh psikologjik ndaj Heads pasi i mposhtën 3-0 dhe 2-0 në gjysmëfinalet e MTN8 më herët këtë sezon, Mashiane mendon se ato humbje zhgënjyese mund të shërbejnë si frymëzim në vend.

“Mendoj se kemi mbaruar dhe kemi mbaruar me atë sepse e dimë që nuk kemi bërë mirë. Por meqë do të përballemi me ta përsëri, është koha e shpagimit sepse të gjithë po kontrollojnë nëse do të tërhiqemi pasi nuk kemi bërë mirë në MTN8, “i tha ai departamentit të mediave të klubit.

Mashiane falënderoi shokët e tij të skuadrës për mbajtjen e humorit ndërsa ishte i dëmtuar dhe ndihet se është në rrugën e kthimit në formën më të mirë.

“Siç thashë më parë, unë nuk duhet të marr të gjitha kreditë. Kredia duhet t’u jepet djemve që më shtynë pasi të gjithë e dimë që unë kam qenë jashtë për një vit me një dëmtim, “tha ai.

“Kështu që, kur kthehem, shënoj dhe krijoj asistime për disa nga djemtë, mendoj se është diçka që do të më ndihmojë të kthehem në kulmin e mëparshëm.

“Ne të gjithë duam të fitojmë trofe në jetë me një ekip të madh si Chiefs, kështu që unë dua të fitoj kampionatin me klubin.”

23-vjeçari gjithashtu zbuloi se cilët lojtarë legjendar të Amakhosi do të kërkojë për frymëzim të Shtunën në Orlando Stadium.

“Njerëzit gjithmonë theksonin se Shefat gjithmonë dominonin derbin, dhe kishte njerëz si Thabo Mooki, Jabu Pule (Mahlangu – djem që gjithmonë i bënin tifozët të lumtur. Këto janë disa nga kujtimet që kam,” zbuloi ai).

Ndeshja në Orlando Stadium është caktuar për një fillim 15:30.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu