Rob Holding ka nënshkruar një kontratë të re tre-vjeçare në Arsenal me opsionin për një vit tjetër pas 12 muajve mbresëlënës.

qendër mbrojtës është bërë një lojtar i rregullt nën Mikel Arteta këtë sezon dhe ka luajtur 18 herë në të gjitha garat. Ky është i njëjti total që ai menaxhoi gjatë gjithë fushatës 2019-20.

Drejtori teknik Edu i tha faqes zyrtare të klubit: “Ai është 25-vjeçar, kështu që ende po vjen në kulmin e karrierës së tij dhe ne jemi të kënaqur që ai do të jetë me ne gjatë këtyre viteve të rëndësishme.”

Arteta shtoi: “Që kur fillova si menaxher, më ka bërë shumë përshtypje kontributi i Rob për klubin dhe dhomën e zhveshjes, brenda dhe jashtë fushës.

“Ne të gjithë jemi shumë të lumtur që Rob ka nënshkruar një kontratë të re. Ai është shumë popullor me të gjithë lojtarët dhe stafin dhe ne po presim me padurim ta shohim atë të vazhdojë të rritet me ne në vitet e ardhshme. ”

Ozil emëron dy vende ku dëshiron të luajë

Mesut Ozil e ka bërë të qartë se ai nuk do të pensionohet pasi u largua nga Arsenali dhe dëshiron të luajë për Fenerbahce ose në Major League Soccer.

32-vjeçari është ngrirë nga ekipi i parë i Gunners këtë sezon. Ai nuk u përfshi në skuadrat e Premier League ose Europa League dhe një dalje duket e pashmangshme.

Shkrimet ishin në mur sezonin e kaluar kur koha e tij e lojës u zvogëlua ndjeshëm në vetëm 18 paraqitje në kampionat. Ish-ndërkombëtarja e Gjermanisë ka shijuar 254 dalje për londinezët e veriut që prej anëtarësimit në 2013.

Në rastin më të mirë të tij, ai ishte në gjendje të gdhendte mbrojtjen e hapur të kundërshtarit me pasime të caktuara. Shkëmbimi ishte një lojtar i cili nuk dukej se kontribuonte shumë në anën mbrojtëse të lojës.

Por ai mund t’i largonte tifozët nga vendet e tyre dhe shënoi 44 herë për klubin. Një pengesë për gjetjen e një klubi të ri janë pagat e tij.

Thënë për të fituar 350,000 £ në javë, është e vështirë të gjesh një punëdhënës të gatshëm të paguajë atë për një lojtar në anën e gabuar të 30. Raportet thonë se ai është i gatshëm të marrë një ulje të konsiderueshme të pagës për të lehtësuar një lëvizje.

Një marrëveshje e propozuar për të zvogëluar barrën financiare të Arsenalit ndaj tij mund të ndihmojë.

Ozil nuk është paraqitur që nga marsi por ka qenë aktive në rrjetet sociale. Ai mbajti një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh më Cicëroj të hënën.

Ai theksoi se është qëllimi i tij të vazhdojë të luajë dhe t’i drejtohet njërit prej dy kombeve. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu