Arsenal thuhet se nuk është më i interesuar të nënshkruajë mesfushorin e Real Madrid Isco në afatin kalimtar të janarit dhe do të kërkojë diku tjetër.

Reprezentuesi Spanjoll ka qenë i rregullt për Los Blancos që nga transferimi i tij në 2013 nga Malaga. 28-vjeçari ka bërë 318 paraqitje në të gjitha garat për gjigantët kryeqytetas, duke shënuar 51 gola.

Sidoqoftë, ai duket se ka rënë në urdhrin e pecking nën Zinedine Zidane këtë sezon. Ndjek një trend për playmaker, pasi koha e tij e lojës është zvogëluar gjatë viteve të fundit.

Jo më një titullar i rregullt, paraqitjet ndërkombëtare të Isco janë zvogëluar gjithashtu. Ai vazhdon të jetë i lidhur me një dalje në janar pasi filloi vetëm tre ndeshje në La Liga këtë term.

Arsenali është në gjendje të tmerrshme aktualisht, pasi ka fituar vetëm një lojë në kampionat në 10 përpjekje. Ata janë të 15-të në tabelë dhe janë vetëm katër pikë mbi zonën e rënies.

Menaxheri Mikel Arteta është nën presion dhe raportet pretendojnë se ai tashmë ka dorëzuar një listë dëshirash për janarin. Isco dhe Houssem Aouar thuhej se ishin të tijat caqet kryesore por duket se është ngushtuar në një.

Arsenali është i dëshpëruar të shtojë kreativitetin në qendër të parkut pasi shënoi vetëm 12 gola nga 14 ndeshje këtë term. Në rastin më të mirë të tij, Isco mund të zhbllokojë mbrojtjen por Daily Star po raportojnë se ai është afër bashkimit me Juventusin.

Tërheqja e futbollit të Ligës së Kampionëve thuhet se është prapa lëvizjes së tij të pritur në Torino. Ai ka vetëm 18 muaj nga marrëveshja e tij me Realin dhe do të kishte qenë i përballueshëm për klubin e Premier League.

Shoku i skuadrës së Isco shënjestra tjetër

Me Isco që duket se nuk është në fotografi, Arteta mund t’i drejtohet kolegut të tij në Madrid, Vinicius Junior. Njeriu i kapur një herë nga Brazili ka bërë tetë La Liga fillon këtë fushatë, por Reali mund të sanksionojë një marrëveshje huazimi.

Daily Star raportoi në fillim të javës se ai është tani një alternativë e vërtetë për Isco. Ai ka shënuar dy herë këtë sezon në kampionat dhe gjithashtu shënoi një gol në gjashtë paraqitje në Ligën e Kampionëve.

Chelsea ishte i lidhur në verë, por asgjë nuk u materializua dhe nuk dihet nëse Frank Lampard është ende i etur. Nevoja e Arsenalit është shumë më e madhe pasi ata kërkojnë shumë ndihmë për t’i hequr ata nga gjendja e tyre aktuale.

Topçinjtë përballen me Chelsea kur Premier League rinis në Boxing Day. Humbja për njerëzit e Artetës vetëm do të nxjerrë në pah problemet e tyre dhe do të kërkojë që njerëzit e para të hapin arkat.

LEXO MË SHUMË: Arsenali u emërua si kandidatë për rënie

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu