Arsenali do të ketë shansin për të nënshkruar me mesfushorin e huazuar, Dani Ceballos në një bazë të përhershme këtë verë me Real Madridin që kërkon të shesë.

Ceballos është huazuar te Gunners për një vit të dytë radhazi. Mikel Arteta vendosi ta sjellë atë përsëri në Emirates pasi magjia e tij fillestare përfundoi pas sezonit 2019/20.

Ai ka luajtur 24 ndeshje në fushatën aktuale, duke siguruar një asistim. Edhe pse, ai nuk ka marrë pjesë në asnjë nga gjashtë ndeshjet e fundit të Arsenalit.

Sidoqoftë, fakti Arteta donte ta mbante atë të shënuar drejt tij duke qenë një tifoz i 11-herë ndërkombëtar Spanjoll.

Dhe nëse ai dëshiron ta mbajë atë në Emirates përtej fundit të këtij mandati, ka të ngjarë që ai do të ketë shansin ta bëjë këtë.

Kjo për shkak se klubi i tij mëmë Real Madrid do të jetë i lumtur ta shesë atë në afatin kalimtar të transferimit, sipas La Razon (përmes Dëshmitarit Sportiv)

Gjigandët spanjollë duan të mbledhin fonde, dhe arkëtimi i Ceballos është një mënyrë që ata po planifikojnë ta bëjnë atë. Ai nuk është pjesë e planeve të tyre dhe, për këtë arsye, ata janë të hapur për ta transferuar atë për një tarifë të kënaqshme.

Raporti thekson se një ofertë e rreth 25 milion euro do të ishin të mjaftueshme për një marrëveshje për t’u arritur. Kjo do t’u jepte atyre një fitim prej 10 milion € tani 24-vjeçari, i nënshkruar nga Real Betis në 2017.

Ish-klubi për të siguruar konkurrencën

Arsenal nuk do të ketë një vrapim falas në Ceballos megjithatë, me raportin që shton Real Betis po shikon gjithashtu një lëvizje.

Ceballos luajti mbi 100 ndeshje për Betis para se të largohej tre vjet e gjysmë më parë, duke u zhvilluar në një mesfushor të mirë me mend sulmin.

Dhe a duhet që ata të shesin ish Liverpool shënjestroni Nabil Fekir, ata mund të përpiqen ta marrin përsëri në stadiumin Benito Villamarin.

Klubi i La Liga e di se ata mund të duhet të shesin Fekir nëse nuk sigurojnë futbollin evropian për të ekuilibruar librat. Nëse kjo ndodh, atëherë ata e shohin Ceballos si ‘një mundësi tërheqëse’ për ta zëvendësuar atë.

Ndërsa gjërat qëndrojnë, Betis është i shtati në tabelë dhe është 12 pikë prapa Sevilla-s së katërt. Kështu, kualifikimi i Ligës së Kampionëve duket i dyshimtë, por ata janë akoma me një shans të fortë për një vend në Ligën e Evropës.

LEXO MË SHUMË: Bayer Leverkusen janë të interesuar për një yll të ri premtues të Arsenalit këtë verë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu