Lojëbërësi i Arsenalit Mesut Ozil udhëtoi në Turqi të Dielën përpara lëvizjes së tij të pritur në Fenerbahce.

Klubi Super Lig postoi fotografi të Ozil hipur në një aeroplan dhe shkroi në Twitter: “Klubi ynë po sjell Mesut Ozil në Stamboll për të vazhduar proceset e transferimit.”

Shtë e kuptueshme që 32-vjeçari ishte në vendin e trajnimit të klubit London Colney për të dhënë lamtumirën e tij Topçinjë përpara përfundimit të afërt të qëndrimit të tij shtatë e gjysmë.

Ai më vonë la të kuptohej se ishte në prag të angazhimit në klubin e Stambollit duke cicëruar një imazh të inicialeve të tij me ngjyrat e klubit dhe lëvizja do të konfirmohet në varësi të një mjeku.

Të dielën në mbrëmje Ozil i tha kanalit televiziv turk NTV se ishte “ngazëllyer” nga perspektiva për të luajtur për ekipin e Super Lig, duke thënë në ntvspor.net: “Unë gjithmonë kam thënë se mbështes Fenerbahçen dhe jam shumë i lumtur që vij këtu.

“Jam shumë i lumtur, jam i ngazëllyer. Zoti më ka lënë të vesh këtë fanellë dhe unë do të bëj më të mirën. “

Ozil nuk ka luajtur për Gunners që nga marsi dhe marrëveshja e tij prej 350,000 £ në javë ishte caktuar të skadonte në fund të sezonit aktual.

Makthi i Topçinjve për Ozil

Ozil pritej të largohej në afatin kalimtar të janarit dhe do të ishte në gjendje të nënshkruante për një klub tjetër si një agjent i lirë nëse detajet e fundit do të hekurosen normalisht.

Mesut Ozil Arsenal TEAMtalk

Duke filluar 10 ndeshjet e para nën drejtimin e Mikel Arteta pas emërimit të tij në dhjetor 2019, Ozil nuk është paraqitur që nga një fitore 1-0 ndaj West Ham para se pandemia e koronavirusit të shihte futbollin të ndalet.

Ai u përjashtua nga skuadrat e Premier League dhe Europa League të Arsenalit, me Arteta dhe drejtorin teknik Edu që këmbëngulën se vendimi ishte për arsye futbolli.

Ozil u kritikua në disa lagje kur ai refuzoi të merrte një ulje page gjatë verës, pa luajtur asnjë futboll dhe Arsenali kërkonte të ekuilibronte librat.

Ai kishte nënshkruar marrëveshjen e tij aktuale në janar 2018 për t’u bërë lojtari më i paguar në historinë e klubit, por tani duket se do të largohet falas.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu