Barcelona mund të bëjë një përpjekje për të ri-nënshkruar Hector Bellerin nga Arsenal në varësi të rezultatit të zgjedhjeve të tyre presidenciale, sipas raporteve.

Bellerin më parë kaloi tetë vjet në akademinë e Barcelonës përpara se të bashkohej me Arsenalin në 2011. Pasi bëri debutimin e tij për të moshuarit dy vjet më vonë, ai ka qenë me klubin që prej asaj kohe.

Sidoqoftë, koha e tij në Emirates Stadium mund të jetë në përfundim. Joan Laporta, një nga kandidatët për t’u bërë presidenti i ardhshëm i Barcelonës, dëshiron që ai të kthehet në Camp Nou.

Sipas Pasqyrë, Laporta do të përpiqet të nënshkruajë Bellerin verën e ardhshme nëse zgjidhet president.

Laporta më parë e mbajti rolin deri në 2010, dhe tani mund të kthehej në hierarkinë e Barcës. Nëse e bën këtë, Bellerin do të jetë një nga përparësitë e tij.

Flitet për një ofertë prej 22 milion £, megjithëse ata do të duhet të presin deri në verën e ardhshme, në vend se në janar. Bellerin nuk dëshiron të largohet Arsenal, ku ai është zëvendës-kapiten, në mes të sezonit.

Sidoqoftë, ka më shumë optimizëm që një marrëveshje të ndodhë në fund të sezonit. Në fakt, Laporta tashmë mund të ketë një marrëveshje paraprake me kampin e Bellerin.

Bellerin do të ishte i hapur për t’u kthyer në Barcelonë, klubi i qytetit të tij të lindjes, pavarësisht kontratës së tij me Arsenalin që vazhdon ende deri në 2023.

Mbrojtësi i djathtë ka filluar 12 ndeshje të Premier League deri më tani këtë sezon, duke kontribuar me dy asistime.

Bellerin beson në Arteta

Pavarësisht zërave për një largim, Bellerin mbetet një lojtar i rëndësishëm nën ish-shokun e tij të skuadrës Mikel Arteta.

Menaxheri po vihet nën presion në rritje ndërsa Arsenali rrëshqet drejt zonës së rënies. Por në fillim të këtij muaji, Bellerin mbrojti bashkatdhetarin e tij.

“Kaq e padrejtë. Pra, të padrejtë, ”u përgjigj mbrojtësi i mbrojtur kur u pyet nga beIN Sporte në lidhje me spekulimet e Arteta që u shkarkua.

“Ne duhet, si lojtarë, të marrim përgjegjësi për këtë sepse mendoj se të gjithë e dimë që Mikel dhe ekipi i tij i trajnerëve na japin të gjitha mjetet që na duhen për të fituar të gjitha ndeshjet.

“Kur e humb një lojë është gjithmonë shumë e lehtë të fajësosh trajnerin. Por edhe kur trajneri na jep mjetet duhet të jemi ata që të rritemi. ”

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu