Bosi i Arsenalit Mikel Arteta vuri në dukje “gjërat e çuditshme” si një arsye prapa luftimeve të ekipit të tij dhe u dyfishua në këmbënguljen e tij që skuadra e tij të përmbante “luftëtarë”.

Arsenal u përkul nga Kupa EFL në fazat çerekfinale pasi pësoi një humbje 4-1 ndaj Man City.

Topçinjtë hynë në nivelin e pushimit, por nuk mundën të përmbajnë vizitorët pas intervalit pasi u dërguan tre gola pa përgjigje.

Dy nga golat erdhën në rrethana disi fatlume.

Goditja e lirë e Riyad Mahrez erdhi në kurriz të një uluruesi të portierit, ndërsa goditja e Phil Foden do të përjashtohej për offside nëse VAR do të ishte në veprim.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Foden drejton akuzën e Man City pasi Arsenali i pafat është futur në shpatë

Duke folur për Sky Sports pas ndeshjes, Arteta tha: “Kundër këtij niveli të kundërshtarit ata ju penalizojnë dhe e bëjnë atë shumë të vështirë.

“Ne kemi një moment të shkëlqyeshëm kundërsulmi, por ata më pas shënojnë në një pozicion jashtë loje dhe ju përfundoni duke e humbur ndeshjen përsëri.

“Ashtë e vështirë të marrësh parasysh nëse shkoi ndeshja.

“Ky nivel kundërshtari, kur i jepni golat larg, e bën lojën të pamundur.

Runarsson.Arsenal.TEAMtalk

“Shumë gjëra të çuditshme po ndodhin në çdo ndeshje dhe kjo i bën gjërat vërtet të vështira.

“Ne duhet ta kthejmë atë – nuk ka dyshim me ndeshjet që kemi do të vendosë sezonin tonë.

“Në bazë të asaj që kemi treguar sonte kundër kundërshtarëve të vështirë, unë kam luftëtarë në ekipin tim. Po, unë kam luftëtarë. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu