Bosi i Arsenalit Mikel Arteta thotë se ai e di se kush e identifikon identitetin e Arsenalit.

Shefi i Gunners ishte duke djegur pas një raportoi për luftë në terren midis David Luiz dhe Dani Ceballos u zbulua në media vitin e kaluar.

Arteta u zemërua nga fakti që historia kishte parë dritën e diellit.

“Nuk më pëlqen fakti që ajo incident del fare,” tha Arteta.

“Unë do të zbuloj se nga po vjen dhe nëse është kështu, kjo shkon plotësisht kundër asaj që unë pres nga njëri-tjetri, privatësisë dhe konfidencialitetit që na nevojiten dhe do të ketë pasoja.”

Arteta më vonë e pastroi incidentin: “Nuk ka aspak problem (midis dy lojtarëve)”.

Por ai ishte ende duke e shikuar situatën. Dhe e pyeti Artetën nëse ai e gjeti ndonjëherë rrjedhjen e dhomës së zhveshjes, ai tha: “Unë kam një lloj ideje, po.”

Pastaj pyeti nëse kjo kishte të bënte me lojtarët që u larguan këtë muaj: “Asnjë koment për këtë”.

Nëse supozohet se ‘nishani’ është dërguar këtë muaj. Lë të dyshuarit Sead Kolasinac, William Saliba, Mesut Ozil dhe Sokratis Papastathopulos.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Lidhja Odegaard

Ndërkohë, Arteta refuzoi të tërhiqej në lidhjen për mesfushorin e Real Madrid, Martin Odegaard.

Futboll.london kanë smë i keq “Topçinjtë janë në mesin e ekipeve që lidhen me një lëvizje për Odegaard” dhe ai mund të jetë një opsion i mundshëm për Arteta.

Dhe natën e kaluar Sky Sports raportoi se Arsenali ka bërë një qasje për lojtarin.

Përgjigja e Arteta-s në Zoom të Enjten ishte: “Më vjen keq por nuk mund të komentoj për lojtarët që luajnë për klube të ndryshme.”

Ai ishte gjithashtu i ndrojtur në lidhje me raportet e një marrëveshjeje të re për Emile Smith Rowe.

Arteta shtoi: “Le të shkojmë hap pas hapi. Emile ka bërë vërtet mirë. Ai e meriton shansin e tij.

“Ai po e merr atë dhe e kap me të dy duart në një mënyrë vërtet bindëse. Pra, le të jetë gjërat do të vijnë natyrshëm. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu