Menaxheri i Arsenalit Mikel Arteta mezi mund ta përmbajë gëzimin e tij pasi ringjallja e tyre e fundit e ka bërë tryezën të duket “krejtësisht e ndryshme”.

Arsenal kaloi në një fitore 4-0 ndaj West Brom për t’i bërë ato tri fitore të njëpasnjëshme në ligë.

Marka tregtare Gunners duke sulmuar aftësinë u kthye me një goditje të fortë, me golin e tyre të dytë në veçanti duke tërhequr vëmendjen me lëvizje madhështore dhe lojë të saktë të ndërtimit.

Duke folur për BT Sport pas ndeshjes, Arteta tha: “Një fitore shumë bindëse, të fitosh tre ndeshjet e fundit në periudhën e Krishtlindjes nuk është e lehtë.

“Kur kushtet ishin më të mira, ne luanim një futboll të mirë. Ne duhej të menaxhonim disa copa në fund sepse fusha ishte e vështirë.

“Goli i parë, veprimi nga Kieran Tierney ishte i shkëlqyeshëm dhe kombinime të shkëlqyera për të dytin. Lojë e shkëlqyer sulmuese sot ”.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Arsenali shkatërron West Brom pasi sulmon verve kthehet me forcë të plotë

Lidhur me performancën e shkëlqyeshme të Tierney, Arteta tha: “Ai ka qenë fantastik që kur unë kam qenë këtu, në momentin që u kthye nga dëmtimi i shpatullës ai ishte shumë i shkëlqyer, ai është një djalosh që jep gjithçka dhe sjell një energji të madhe.”

“Unë jam shumë i lumtur që kemi mundur të arrijmë objektivin që kemi pasur, tabela duket krejtësisht e ndryshme, energjia është e ndryshme dhe fitoret sjellin besim.

“Tani kemi një javë për t’u përgatitur për një konkurs tjetër, kemi kujtime të shkëlqyera nga fitimi i kupës dhe kënaqemi sonte.”

Ne kurrë nuk pushuam së besuari – Saka

Saka.Arsenal.TEAMtalk

Golashënuesi Saka gjithashtu foli për shtypin, duke i thënë BBC: “Mënyra perfekte për të filluar vitin e ri, ne kemi fituar tre me radhë kështu që duam të vazhdojmë të ndërtojmë. Ne jemi vërtet të kënaqur me performancën.

“KT [Kieran Tierney] e meritonte atë, ai ka bërë shfaqje mahnitëse gjatë gjithë vitit dhe kjo ishte diçka që nuk e kemi parë kurrë më parë prej tij, këmba e djathtë, këndi i sipërm. “

Lidhur me golin e tij që mbylli një lëvizje thjesht sublime të ekipit, Saka tha: “Goli i mahnitshëm i ekipit dhe për fat të mirë unë pata tap-in. Unë i dua ato synime.

“Ishte kaq ftohtë, por po prekja shumë pozicione të mira, kështu që më pëlqeu shumë ndeshja.”

Duke ofruar një arsye pse Arsenal ka qenë në gjendje ta kthejë anijen e tij, ai përfundoi: “Ndjehem sikur është qëndrimi ynë. Ne kurrë nuk kemi ndalur së besuari se jemi mjaft të mirë për të marrë fitore. Unë thjesht jam i lumtur që po luajmë me shumë më shumë besim dhe po funksionon ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu