Mikel Arteta pranoi se lodhja ishte duke u futur në lojën e Arsenalit pasi ata nuk arritën të shkatërronin Crystal Palace.

Pasi u rikthye në rrugën e duhur me katër fitore radhazi kohët e fundit, Seria e fitoreve të Arsenalit përfundoi me një barazim pa gola kundër Palace.

Skuadra e Artetës nuk ishte në gjendje të krijonte shumë mundësi shënimi, me të njëjtën gjë për kundërshtarët e tyre në një lojë që nuk kishte cilësi.

Arsenali do të kishte shkuar në pjesën e parë për momentin me një fitore, por në vend të kësaj e gjen veten të 11-të në tabelë. Prandaj, ata mund ta shohin këtë si një mundësi të humbur për të krijuar terren në Premier League.

Menaxheri Arteta tha pas ndeshjes se lojtarëve të tij u mungonte energjia pas disa javësh të zëna.

“Disa freski dhe cilësi në të tretën e fundit mungonin,” i tha ai Sky Sports. “Ne patëm shumë hyrje në të tretën e fundit, por jo shanse të mëdha, të mëdha.

“Doja të shihja një fitore sot dhe të shënoja disa gola, por ne ishim të lodhur. Ne e dhamë topin, por unë nuk mund ta fajësoj shpirtin. Nuk ishte e mjaftueshme. ”

Arteta nuk ishte befasuar veçanërisht nga vështirësitë me të cilat përballeshin, pasi ai e di që shefi i Pallatit Roy Hodgson vendos mirë ekipet e tij.

Ndërsa Arsenali ishte përgatitur për këtë, ata nuk ishin në gjendje të vinin në praktikë planet e tyre për të thyer Pallatin.

“Roy Hodgson e ka bërë atë gjatë gjithë karrierës së tij, kështu ata mundën shumë ekipe të mëdha,” tha Arteta. “Ne kishim planin, thjesht nuk kishim ekzekutimin.”

Arteta në pritje të azhurnimit të Tierney

Arteta.Tierney.Arsenal.TEAMtalk

Mund të ketë qenë një histori ndryshe nëse Kieran Tierney do të ishte në dispozicion. Mbrojtësi i majtë ka qenë një lojtar kryesor për Arsenalin në javët e fundit, por humbi ndeshjen përmes lëndimit.

Arteta do të jetë në ankth për të zbuluar se sa kohë do të duhet të bëjë pa përfaqësuesin skocez.

“Kieran Tierney është një kërcënim real dhe mënyra se si ne sulmojmë në të majtë është me të vërtetë e rëndësishme,” tha ai. “Por ai është i dëmtuar dhe ne duhet të gjejmë një zgjidhje. Ai do të bëjë një skanim MRI nesër. ”

LEXO MË SHUMË: Hodgson shpjegon pse Crystal Palace ‘meritoi’ barazim kundër Arsenalit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu