Djemtë Kasasiro do të jenë në shtëpi pasi ndeshja e parë iu dha atyre për shkak të rasteve Covid-19 që u raportuan në kampin e tyre

Sulmuesi i Kampala Capital City Authority (KCCA FC) Brian Aheebwa ka deklaruar se ata nuk janë nën asnjë presion të veçantë përpara një ndeshje vendimtare të Kupës së Konfederatës Caf kundër AS Kigali.

KCCA nuk u përball me anën Ruandase për caktimin e ndeshjes së parë duke qenë se ata nuk ishin në gjendje të prodhonin lojtarë të mjaftueshëm pasi 12 yje të tyre rezultuan pozitivë për koronavirusin.

Aheebwa, i cili ishte ndër lojtarët që duhej mënjanuar nga infeksioni, ka thënë se ata janë të gatshëm të punojnë jashtëzakonisht shumë dhe të prodhojnë një rezultat pozitiv kundër AS Kigali.

“Ne jemi dy gola poshtë, por nuk jemi akoma jashtë. Ne nuk kemi ndonjë presion, por duhet të jemi në majë dhe të ofrojmë potencialin tonë më të mirë në lojë, ”tha Aheebwa Futboll256.

“Ne të gjithë kemi një mendje pozitive, për të parë se mund ta përmbysim atë avantazh 2-0.”

Sulmuesi, i cili ka shënuar shtatë gola të Premier League, gjithashtu foli për vendosmërinë personale në kampionat Liga e Kampioneve podium

“Këto janë llojet e sfidave që unë kam parë përpara,” shtoi ai “Duke luajtur në një nivel të tillë dhe duke sfiduar veten time, duke dhënë gjithçka për të ndihmuar ekipin të arrijë një nivel tjetër.

“Unë nuk kam ndonjë presion, por unë duhet të jem në majë dhe të dorëzoj më të mirën time dhe të shoh që edhe ekipi të dalë në majë.

“Unë nuk udhëtova me ekipin i cili ishte për të ardhur keq, por ne jemi kthyer dhe kemi punuar çdo ditë për të parë se jemi në formën tonë më të mirë për të sjellë një nivel tjetër të sfidës.”

Nga ana e tij, trajneri i Aheebwa, Mike Mutebi shpjegoi llojin e strategjisë që ata do të vendosin kundër rivalëve të tyre në St Mary’s Stadium në Kitende.

“Ne i kemi të gjithë në dispozicion dhe është një detyrë e madhe, ata morën një avantazh në shtëpi duke mos luajtur, por duke marrë dy gola, kështu që tani na mbetet neve të bëjmë të njëjtën gjë, të përpiqemi të fitojmë dhe të kualifikohemi”, Tha Mutebi në një intervistë.

“Ne nuk do të ndryshojmë mënyrën e lojës; ne do të luajmë ashtu siç kemi luajtur atë që na ka bërë të jemi mbi të tjerët, nuk duam të dukemi të dëshpëruar, do të luajmë në mënyrën tonë dhe në atë mënyrë, do të na ndihmojë të zgjedhim rezultatin që duam dhe të kualifikohemi “

KCCA janë veshja e mbetur Ugandase në garën kontinentale pasi Vipers SC u eliminuan në Ligën e Kampionëve.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu