Aston Villa ka kërkuar shtyrjen e ndeshjes së tyre të dytë në Premier League radhazi pasi klubi vazhdon të ndiejë efektet e një shpërthimi të konsiderueshëm të koronavirusit në skuadrën e ekipit të parë.

Villans i kanë kërkuar kampionatit të shtyjë ndeshjen e së dielës për kohën e drekës Everton, me një vendim që pritet në 24 orët e ardhshme.

Dean Smith, John Terry
Dean Smith me ndihmësin e tij John Terry | Pishinë / Getty Images

Nëntë Vilë lojtarët dhe pesë anëtarët e stafit u testuan pozitivisht për COVID-19 javën e kaluar, dhe sipas Telegrafi ka frikë se ata nuk do të lejohen të kthehen në kompleksin e tyre të trajnimit Bodymoor Heath deri të Shtunën, duke lënë vetëm 24 orë për t’u përgatitur për vizitën e Toffees.

Lajmi pas shtyrjes së ndeshjes së Villas në mesjavë kundër Tottenham të mërkurën – e cila u ndërpre me kërkesë të tyre – me Në vend të kësaj, Fulham udhëton për tu përballur me Spurs në një takim të riorganizuar.

Villa u detyrua të fuste një ekip të përbërë nga lojtarë të akademisë në raundin e tretë kundër FA Cup Liverpool të premten në mbrëmje pas shpërthimit, me rregulla që ndryshojnë në atë garë.

FBL-ENG-PR-EVERTON-WEST HAM
Carlo Ancelotti pritet të marrë anën e tij të Everton në Villa Park të Dielën | Peter Byrne / Getty Images

Premier League pritet të takohen për të diskutuar kërkesën të Mërkurën ndërsa vazhdojnë të vlerësojnë shtyrjet e mundshme rast pas rasti.

Edhe pse klubi ishte i suksesshëm në lutjen e tij për të rirregulluar ndeshjen e Tottenham, mund të ndodhë që liga të vendosë që loja duhet të shkojë përpara mes bollëkut të lojërave të anuluara lart e poshtë vendit.

Sidoqoftë, raporti i The Telegrafi shton se hierarkia e klubit beson se rrethanat e tyre janë ‘të jashtëzakonshme’, me Dean Smith dhe lojtarët e tij vetë-izolues dhe të paaftë të stërviten që nga shpërthimi, dhe se do të ishte e padrejtë të përballesh me anën e Carlo Ancelotti me kaq pak kohë per te pergatitur.

Anësori egjiptian Trezeguet zbuloi në Twitter se ai është një nga lojtarët e Villa-s që doli pozitiv, duke kontraktuar virusin ndërsa po kthehej nga dëmtimi.

“Pasi u godita në kokë me 6 qepje, pasi disa humba për një muaj, pastaj pas rehabilitimit dhe fillimit të kthimit në trajnimin në grup, unë u infektova me Coronavirus,” shkroi ai.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu