Menaxheri i Crystal Palace Roy Hodgson ktheu vëmendjen në pabarazinë në fuqinë financiare midis skuadrës së tij dhe Man Utd kur kryesoi pasojat e pas-ndeshjes.

Crystal Palace nudo veten gjithnjë e më afër sigurisë me një pikë kundër katër shpresëdhënësve kryesorë Man Utd.

Një performancë e disiplinuar i mbajti të qetë sulmuesit e Djajve të Kuq, me shansin më të mirë që gara të binte në krah të mbrojtësit të Eagles, Patrick Van Aanholt.

Dean Henderson do ta kursente atë përpjekje, por gjithsesi një pikë u sigurua në një mbrëmje të mjegullt në Selhurst Park.

Duke folur me Sky Sports pas ndeshjes, Hodgson tha: “shtë një pikë e shkëlqyeshme. Sa herë që luani Manchester United, e dini se do të jetë një lojë e vështirë.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Njeriu Toothless Man Utd shkel ujë ndërsa Crystal Palace përmban Fernandes dhe bashkë.

“Ata kanë shpenzuar shumë para për të bërë një ekip cilësor së bashku. Ne i kufizuam shanset e tyre në relativisht pak. Nëse dikush do t’ju thotë para se të barazoni 0-0 kundër Manchester United, unë do të isha i kënaqur me të.

“Duhet të jesh Burnley për të marrë ato mirësjellje. Ne jemi një nga ekipet e pakta në kampionat që kemi fituar në tregun e transferimeve në kohën kur unë kam qenë këtu dhe ishim kundër një ekipi që ka shpenzuar gjysmë miliard paund. Ata kanë të drejtë të kenë një ekip më të mirë. Por jam shumë krenar.

Njeriu.Utd_.Palace.TEAMtalk

“Ne jo vetëm që i mbanim larg, por u bëmë pyetje.

“Nëse do të kishim pasur pak më shumë besim dhe gjakftohtësi, do të kishim dalë në mesfushë dhe të bënim më mirë sesa bëmë.

“Ne sigurisht jemi kthyer përsëri atje ku do të doja që ekipi të ishte në tre ndeshjet e fundit.”

Hodgson në të ardhmen e tij në Crystal Palace

Kur hetohet nga BBC çfarë mban e ardhmja, ish-shefi i Anglisë u përgjigj: “Unë po kaloj moshën 74 vjeç!

“Do të duhet të merret në konsideratë në një moment, por unë thjesht mund t’i shijoj lojërat tani për tani.

“Nuk do të më sjellë ndonjë dilemë në jetën time. Thjesht do të shohim se çfarë ndodh. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu