Marinarëve të patëmetë u duhen vetëm dy pikë ose thjesht shmangin një humbje ndaj Mumbai City FC në ndeshjen e tyre të fundit për të fituar League Shield …

Mumbai City dukej i vendosur të fitonte fazën e kampionatit të Superligës Indiane 2020-21 (ISL) disa raunde më parë, por ata tani e gjejnë veten pesë pikë larg ATK Mohun Bagan të cilët vendosen me lehtësi në krye të tabelës

Me Islanders që do të përballen me Mariners në fazën e fundit të sezonit në ligë. beteja për vendin e parë pritej të vendosej vetëm atëherë. Sidoqoftë, me Mumbai City që ka rënë pikë në fund të sezonit, ekipit të Antonio Habas u duhen vetëm dy pikë nga dy ndeshjet e tyre të fundit për të vulosur fitoren e tyre të titullit të kampionatit dhe për t’u kualifikuar në sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve AFC. Në fakt, gjithçka që ata duhet të bëjnë është të shmangin humbjen ndaj Mumbai City në ndeshjen e tyre të fundit në kampionat për të shënuar vendin e parë.

Bagan ka qenë absolutisht i patëmetë me paraqitjet e tyre gjatë fazës së fundit të fazës së kampionatit dhe ka dhënë rezultat kur është e rëndësishme. Ata kanë regjistruar pesë fitore radhazi dhe janë në pozicion të mirë për të siguruar vendin e parë.

Nga ana tjetër, Mumbai City, ka hedhur epërsinë e tij të rehatshme në krye të tabelës dhe ka pësuar një rënie në formë gjatë së njëjtës periudhë. Skuadra e Lobera ka vetëm një fitore në gjashtë ndeshjet e tyre të fundit, një rekord i papranueshëm për një ekip që bashkoi një rekord thyer të të qenurit të pamposhtur në 12 ndeshje radhazi në fillim të këtij sezoni.

Qyteti i Mumbai ATK Mohun Bagan ISL 7

Humbja e Mumbai kundër Jamshedpur të Shtunën ishte disfata e tyre e katërt e sezonit – ata tani kanë humbur numrin më të madh të ndeshjeve midis pesë skuadrave më të mira. Çuditërisht, tre nga katër humbjet kanë ardhur në gjashtë ndeshjet e tyre të fundit, që është një rast klasik i hedhjes së avantazhit.

Klubi në pronësi të CFG do të shpresonte që Mariners, të cilët janë në një formë të jashtëzakonshme të formës, të heqin pikë kundër Hyderabad. Dy ekipet më të mira do të përfshihen në një përballje që do të përcaktojë fituesin përfundimtar të ligës.

“Unë gjithmonë besoj deri në fund, por tani situata ka ndryshuar. Ne varet nga ata dhe duhet të vëzhgojmë rezultatin të hënën. Isshtë një situatë e vështirë sepse deri më tani varej nga ne. Nëse ATK Mohun Bagan nuk bën” t fitojmë ndeshjen e tyre të rradhës, atëherë ne ende kemi një shans, “kishte thënë Lobera pas humbjes kundër Jamshedpur të Shtunën.

Ka qenë një kthesë fenomenale në luftën në krye të tabelës që përfshin dy interpretues të spikatur këtë sezon dhe makina e vajosur mirë nga Kolkata tani është në vendin e shoferit. Ata tani përballen me dy skuadra që kanë arsye të ndryshme por të forta për t’i mposhtur ata. Hyderabad është i përfshirë në garën për katër më të mirët dhe Mumbai City ka nevojë për atë vendin e parë në sezonin e tyre të parë nën Sergio Lobera. Faza e ligës është caktuar për një fund të madh.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu