Emilio Butragueno nuk ishte i kënaqur me vendimin për të mos i dhënë Real Madrid një penallti në pjesën e parë të derbit të Madridit në Wanda Metropolitano të Dielën.

Vizitorët apeluan për hendboll kur topi goditi Felipe në krah në një cep, por gjyqtari Alejandro Hernandez Hernandez hodhi poshtë pretendimet.

“Në pjesën e parë, ka një moment që përfundon duke qenë vendimtar,” tha Butragueno.

“Unë mendoj se procesi është i saktë. VAR i kërkon Hernandez Hernandez të shkojë për të parë incidentin në mënyrë që ai të vendosë, siç duhet të jetë.

“Ne mendojmë se është një penallti. Clearshtë e qartë se topi godet krahun e tij.

“Ai merr vendimin që ai mendon se është i drejtë. Ne ishim të pafat me Hernandez Hernandez, përsëri.

“Topi godet qartë krahun e tij. Ne të gjithë jemi dakord për këtë.

“Nga këndvështrimi ynë, është një penallti, por ata janë profesionistët – janë ata që duhet të dalin dhe të flasin.

“Ne nuk duam të themi shumë më shumë. Ishte një turp sepse ishte një moment vendimtar në lojë – do të na kishte dhënë një barazim dhe një shans për të fituar ndeshjen në pjesën e dytë.

“Çfarë mund të themi më shumë? E përsëris – gjyqtari shkoi ta shikonte, VAR e këshilloi atë, gjë që ne mendojmë se duhet të jetë, dhe vendimi përfundimtar duhet të jetë me gjyqtarin, por ne ishim të pafat.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu