Kapiteni i Gunners ka humbur dy ndeshjet e fundit të klubit – të dy kundër Southampton – por tani është duke u kthyer në shtëpi

Pierre-Emerick Aubameyang ka zbuluar se një çështje shëndetësore për nënën e tij ka qenë arsyeja e mungesës së tij në ekipin e Arsenalit.

Kapiteni i Arsenalit ka humbur dy ndeshjet e fundit të klubit – një 1-0 Kupa FA humbja në Southampton dhe një fitore 3-1 në Premier League për të njëjtët kundërshtarë – për shkak të arsyeve të vazhdueshme të familjes.

Reprezentuesi Gabon tani ka konfirmuar në mediat sociale arsyen pse ai nuk është përfshirë dhe ofroi falënderimet e tij për shokët dhe tifozët e tij të Arsenalit për mbështetjen e tyre.

Çfarë ka thënë Aubameyang?

Aubameyang shkruajti në Cicëroj: “Hej djema, faleminderit shumë për të gjitha mesazhet dhe thirrjet gjatë ditëve të fundit.

“Nëna ime po kalon disa çështje shëndetësore dhe unë duhej të isha aty për të. Ajo tashmë është shumë më mirë tani dhe unë do të kthehem sonte në shtëpi. Unë jam më shumë se mirënjohës për mjekët dhe infermierët që e ndihmojnë atë ta kalojë këtë, dhe sigurisht, falë famës time të Arsenalit për dashurinë e djeshme! Jam më i vendosur se kurrë për të mbajtur vrullin tonë!

“Faleminderit të gjithëve përsëri – Unë me të vërtetë jam jashtëzakonisht i bekuar të marr këtë nivel të mbështetjes dhe dashurisë nga të gjithë ju dhe mezi pres të kthehem.”

Kur do të kthehet Aubameyang në skuadrën e Arsenalit?

Me Aubameyang që konfirmon se do të kthehet në shtëpi të Mërkurën, ka të gjitha mundësitë që sulmuesi të jetë në dispozicion për zgjedhje për ndeshjen e së Shtunës kundër Manchester United në Stadiumin Emirates.

Ndeshja e ardhshme e Arsenalit pas vizitës në United është një udhëtim në Molineux për t’u ndeshur me Wolves të martën, 2 shkurt.

Cila ka qenë forma e Aubameyang këtë sezon?

I mëparshmi Borussia Dortmund sulmuesi ka duruar një fushatë të paqëndrueshme deri më tani dhe ka shënuar vetëm pesë gola në Premier League.

Sidoqoftë, ai shënoi dy herë në një fitore 3-0 në shtëpi ndaj Newcastle në paraqitjen e tij të fundit dhe do të kërkojë të vazhdojë atë moment kur të kthehet në formacionin startues të Mikel Arteta.

Leximi më tej

‘Auba po kalon një kohë të vështirë’ – Arteta ia kushton fitoren Southampton sulmuesit të munguar të Arsenalit (26 janar)

Arteta zbulon pse Aubameyang nuk është në skuadrën e Arsenalit për tu ndeshur me Southampton në FA Cup (23 Jan)

Kapiteni i Arsenalit Aubameyang: Unë kam qenë duke luftuar shumë këtë sezon (13 Jan)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu