Avram Grant i është përgjigjur duke folur për kthimin e tij në Chelsea me një farë aftësie mes formës së dobët të klubit nën drejtimin e Frank Lampard.

Si TEAMtalk raportoi më parë këtë javëPronari i Blues Roman Abramovich po konsideron ta sjellë Grant përsëri në Stamford Bridge.

Grant drejtoi Chelsea në sezonin 2007/08 dhe fitoi 36 nga 54 ndeshje. Ai gjithashtu i udhëhoqi ata në finalen e Ligës së Kampionëve, por humbi me Manchester United në Moskë.

Dhe me ekipin aktualisht në drejtimin e vetëm një fitoreje në gjashtë ndeshje të Premier League, është folur që ai të vijë për të ndihmuar.

Kjo është në vend të shkarkimit Lampard, megjithëse Abramovich kuptohet se po rritet gjithnjë e më i pakënaqur me mënyrën se si po shkojnë gjërat.

65-vjeçari është ende në marrëdhënie të mira me Chelsea dhe pasi ka menaxhuar Lampard gjatë kohës që ishte në krye tashmë ka një marrëdhënie me të. Prandaj, iraniani mund të jetë një këshilltar i dobishëm për shefin e Blues.

Nuk u bë asnjë kontakt

Por Grant tani ka zbuluar se ai nuk ka pasur asnjë kontakt nga Chelsea, ku ai ishte Drejtor i Futbollit para se të merrte vendin e nxehtë.

Në një postim në Instagram (përmes talkSPORT) Grant shpjegoi: “Kam lexuar lidhjet në media që më lidhin me një kthim në Chelsea. Kam kaq shumë mesazhe pozitive nga tifozët e Chelsea në Instagram – faleminderit.

“Por duhet të them se nuk kam marrë ndonjë qasje zyrtare nga klubi. Mund të përsëris vetëm atë që kam thënë kohët e fundit në lidhje me situatën në Chelsea – jini i fortë dhe kërkoni një zgjidhje.

“Ajo që i duhet të gjithëve tani është koha. Goodshtë mirë për Frank dhe besoj se ai do ta bëjë punën mirë dhe është mirë për klubin. Fat i mirë për të gjithë. ”

Nëse Chelsea kanë plane për t’u kthyer në Grant nëse forma e tyre e kampionatit nuk përmirësohet mbetet për t’u parë. Ç’është më e rëndësishmja, ai gjithashtu nuk përjashtoi ose refuzoi një kthim.

Veshja londineze është rikthyer në aksion të shtunën ndërsa merr Fulhamin e 18-të. Një fitore do t’i zinte tre vendet në të gjashtën për disa orë të paktën.

LEXO MË SHUMË: Një i dëbuar nga Chelsea po mbyll në një lëvizje huazimi në Turqi, sipas PA News.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu