Trajneri i ATK Mohun Bagan, Antonio Habas tha se ekipi i tij nuk i pranoi shumë mundësi NorthEast United

Mallkimi i ndeshjes së parë vazhdoi ta përndjekë trajnerin kryesor Antonio Habas ndërsa ekipi i tij ATK Mohun Bagan nuk arriti të merrte një fitore në gjysmëfinalen e 2020-21 ISL kundër NorthEast United të Shtunën.

Habas ende nuk e ka shijuar fitoren në ndeshjen e parë të playoff-it, pasi ka barazuar dhe ka humbur dy ndeshje secila deri më tani në historinë e ISL. Por duhet të theksohet se në dy nga tre rastet e mëparshme, ekipet e tij arritën të ktheheshin në ndeshjen e dytë, të përparonin në finale dhe të ngrinin trofeun ISL.

Këtë herë, konkursi kundër NorthEast United u hodh poshtë në fund. David Williams shënoi në minutën e 34-të të lojës për të çuar ekipin e tij në epërsi. Ky epërsi me një gol ishte shenjë për mbrojtjen më të mirë në kampionat këtë sezon për t’u forcuar në pjesën e pasme dhe për t’u përgatitur për të mbijetuar një sulm në pjesën e dytë.

Ndërsa nuk kishte asnjë sulm në ekran pas pushimit, pas një periudhe të qëndrueshme presioni, malësorët më në fund arritën të shkelnin mbrojtjen Bagan në kohën e shtuar. Zëvendësuesi Idrissa Sylla, i cili luajti topin me Luis Machado në krahun e djathtë, arriti një vrapim të mirë në qendër të kutisë për të goditur krosimin e anësorit portugez në rrjetë.

Mbrojtja që kishte qëndruar e vendosur për pjesën më të madhe të lojës, u shkatërrua me vetëm një krosim të saktë dhe një vrapim të mirë brenda zonës dhe kjo ishte gjithçka që Khalid Jamil kishte nevojë. Highlanders tani janë të pamposhtur për 11 ndeshje radhazi këtë sezon dhe Jamil. që nga marrja e klubit në janar, është ende për të shijuar humbjen.

ATV Manvir Singh NorthEast United Mohun Bagan

Ndeshja filloi me zhurmë dhe të dy ekipet mbetën të kujdesshme për të mos lënë hapësirë ​​mbrapa sulmuesve. Nuk kishte surpriza në formacionin Bagan, por Jamil vendosi të kalonte me ekipin e tij.

Ashutosh Mehta mbresëlënës u paraqit si një krah i djathtë në pjesën e parë, me Nim Dorjee që zuri vendin e tij të zakonshëm për mbrojtësin e djathtë dhe VP Suhair u vendos si sulmues. Me Deshorn Brown jashtë për shkak të një dëmtimi, ishte në fund të fundit Sylla, i cili gjithashtu nuk ishte plotësisht i aftë, i cili hyri në pjesën e dytë dhe bëri punën për malësorët.

Mbrojtja e Bagan ishte në gjendje të merrej me gjithçka që malësorët u hodhën në pjesën më të madhe të lojës. Nuk kishte gjithashtu shqetësime për Benjamin Lambot dhe bashkëpunëtorët. për tu marrë me skajin tjetër të fushës. I tillë ishte ritmi i lojës.

Ndërsa shanset e qarta ishin të pakta, Ashutosh Mehta ishte i përfshirë në një shans të madh për NorthEast United në kohën e pjesës së parë kur drejtoi një goditje të lirë të Fedrico Gallego në traversë. Tempo i lojës do të kishte ndryshuar po të kishte hyrë por nuk duhej të ishte.

ATK e Veriut Lindore Mohun Bagan

Përqasja e parë e mbrojtjes së Bagan ka dhënë rezultate këtë sezon, kështu që nuk ka asnjë arsye që Habas të vendosë ekipin e tij ndryshe për ndeshjen e dytë. Roy Krishna, i cili ka një mesatare prej 4.85 prekjesh për ndeshje brenda zonës së kundërshtarit këtë sezon, arriti vetëm tre prekje të tilla kundër malësorëve. Të dy ekipet do të duhet të shtojnë lojën e tyre në të tretën e fundit nëse do të marrin një rezultat të favorshëm në ndeshjen e dytë pa kaluar në një gjuajtje penalltish.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu